Plaatsing van een schuif helft in de uitwaterings sluizen in het Haringvliet conserveren van stalen onderdelen en het vervaardigen van hardhouten be schermingsschotten van de geleidewerken werd in een hoog tempo voortgezet. Het opgestelde tijdschema kon tot heden goed worden gevolgd. Het bouwdok van de caissons voor de afsluiting Het bouwdok werd geheel tot N.A.P. - 5 m ontgraven. Het uitkomende zand wordt verwerkt in de ophoging nabij het landhoofd van het viaduct en aan de rivierzijde van de tweede sluis. Begonnen werd met de ontgraving voor de grondverbetering van N.A.P. 5 m tot N.A.P. - 8 m. De uitkomende grond wordt gestort op een terrein van 2 ha ten zuidwesten van het schutsluizencom- plex. Er werd begonnen met het aan brengen van zand voor de grondverbe tering van N.A.P. 8 m tot N.A.P. 6 m. Door vertraging in de winterperiode is het werk ongeveer vier weken achter ge raakt op het tijdschema. Het eerste gedeelte van de zuidelijke voorhaven In het vorige nummer werd melding ge maakt van vertraging in de uitvoering van de havendam, veroorzaakt door de slechte weersgesteldheid in de maanden november en december 1965 en door het werken met ongeschikte specie uit de voorhaven. De slechte weersgesteldheid heeft zich in het begin van 1966 voort gezet en helaas geleid tot een nieuwe achterstand in de uitvoering. Inmiddels is de vereiste hoeveelheid zand in het werk geperst en kan worden begonnen met het profileren en het bekleden van de belopen. De ontgraving van de voor haven was aan het einde van de verslag periode voltooid. De datum van eerste oplevering is nader bepaald op 7 juni 1966. Het damvak op de Middelplaat in het Brouwershavensche Gat In de verslagperiode werden de kleibe- kleding en het geleidewerk voor de scheepvaart voltooid. Voorts werd een tweetal drijvende steigers aangebracht. Afgezien van de oppervlaktebehandeling van de asfaltbekleding en het inzaaien van de kleibekleding is het damvak thans voltooid; de resterende werkzaamheden zullen in de onderhoudsperiode worden verricht. Doorgegaan werd met het aanleggen van een stenen dam, tevens depot, langs de 329

Driemaandelijks bericht Deltawerken | 1966 | | pagina 51