noord-, oost- en zuidoostzijde van de werkhoven. Het werk heeft de winterperiode goed doorstaan. Het damvak op de Kabbelaarsbank in het Brouwershavensche Gat Situatie van de dijkverhoging tussen Delfzijl en Fiemel Medio maart werd een begin gemaakt met de aanleg van het ca. 1700 m lange damvak op de Kabbelaarsbank. Dit dam vak sluit in noordelijke richting aan op het inmiddels gereedgekomen damvak op de Middelplaat. Begonnen werd met het zuigen van de ingang naar de in de Kabbelaarsbank geprojecteerde werkhoven. Om een goe de aansluiting van het nieuwe op het reeds gemaakte werk te verkrijgen, werd de taludbekleding van de noordelijke dijkkop van het damvak op de Middel plaat opgebroken. Eenheidscaissons ten behoeve van de af" sluitingswerken in het Brouwershavensche Gat In het vierde kwartaal van 1965 werd het maken van 25 gewapend betonnen een- reidscaissons met bijbehorende opzetstuk- ken opgedragen aan de Combinatie Brug Oosterschelde te Kats voor de somma van f592 000,—. De elementen worden ge maakt op het terrein bij de veerhaven nabij Kats op Noord-Beveland, waar des tijds ook de onderdelen voor de Ooster- scheldebrug werden vervaardigd. Elf cais sons en twaalf opzetstukken zijn gereed en staan voorlopig op het terrein opge slagen. Het afvoeren van de eerste serie van 6 a 7 stuks zal in het begin van de volgende verslagperiode plaats vinden. C. De werken ten noorden van Hoek van Holland Verhoging van de zeedijk tussen Delfzijl en Fiemel Het grondlichaam van de nieuwe zeedijk langs de noordrand van de kwelder ten westen van Oterdum kwam, op het af werken na, gereed. Op het buitenbeloop van het oostelijk gedeelte van de dijk is een steenglooiing aangebracht. Ten behoeve van de binnenwaartse ver legging van de zeedijk langs het optie terrein van de K.N.S. is 30 000 m3 zand opgespoten, afkomstig van Paapzand- Zuid. De nieuwe buitenhoofden met aansluiten de dijkvakken en de stormvloedkering voor de oude Eemskanaalsluis te Delfzijl werden in 1965 voor de eerste maal vol tooid opgeleverd. Voor de verlenging van de stroomkokers van het gemaal te Fiemel werd de bouw put ontgraven en het zandbed aange bracht. De betonpalen voor de fundering en de stalen damwand, de zgn. scherm- 330

Driemaandelijks bericht Deltawerken | 1966 | | pagina 52