Vorderingen in de periode I aprilI juli 1966 A. De werken van het Deltaplan De uitwateringssluizen in het Haringvliet Op 13 april werd de laatste halve schuif aan de rivierzijde in verticale stand ge plaatst. De stalen grondplaten waarop de verwarmingsconstructies van de zijaansla gen van de schuiven aan de rivierzijde moeten worden bevestigd zijn alle ge monteerd. Van de 34 schuiven staan er nu nog 14 op een hulpconstructie opgesteld. Een tiental schuiven is met de armen tegen de Nablaligger bevestigd, doch nog niet beweegbaar; de resterende tien schuiven zijn nagenoeg gereed en hebben reeds proefgedraaid. De stortebedden van de uitwateringsslui zen in het Haringvliet In de verslagperiode werd 26 000 ton steen aangebracht in de stortebedden aan de rivierzijde van de sluizen. Baggerwerk en oevervoorzieningen in de Zuiderdiepboezem De taluds van het kanaal aan de binnen zijde van de dijk langs de Plaat van Scheelhoek werden met grind bekleed; een begin werd gemaakt met het af maken van de kleibekleding op taluds en bermen. De cutterzuiger die het kanaal op diepte brengt, was aan het einde van de ver slagperiode gevorderd tot voorbij de haven van Stellendam. De specie wordt verwerkt in een daartoe aangelegd slib- depot. Er werd een begin gemaakt met de werken die nodig zijn voor het onder houden van een hoge waterstand op de Paat van Scheelhoek. Hiertoe wordt langs de Plaat van Scheelhoek een kade ge legd, daarbij wordt een pomp opgesteld voor het pompen van water uit de boezem. De haven van Goeree aan de oostzijde van de Zuiderdiepboezem werd afgeslo ten en in verbinding gebracht met de boezem. Door een snelle aanslibbing in en buiten de havenmond was het na melijk voor de polders moeilijk geworden voldoende te lozen, zodat aansluiting op de Zuiderdiepboezem noodzakelijk werd. De kunstwerken in het Zuiderdiep Op 18 mei werd begonnen met het heien van de eerste betonpaal voor de funde ring van de overbrugging. Op 1 juli wa ren er van de 398 te heien betonpalen 46 verwerkt. Aangevangen werd met het 383

Driemaandelijks bericht Deltawerken | 1966 | | pagina 49