1. De uitwateringssluizen in het Haringvliet. Op name van 4 mei 1966 2. Bouw van een draagtoren voor de kabelbaan over het Rak van Scheelhoek deze geul worden voltooid en op 20 juni voor het verkeer worden openge steld. Het damvak op de Middelplaat in het Brouwershavensche Gat Na het verrichten van enkele bijkomstige werkzaamheden gedurende de onder houdsperiode werd het werk op 15 april voor de eerste maal voltooid opgeleverd. De vorming van stortsteendepots langs de buitenomtrek van de werkhoven aan de Middelplaat kwam gereed. Het damvak op de Kabbelaarsbank in het Brouwershavensche Gat De aanleg van dit damvak werd voor de som van f 15 297 300,- opgedragen aan de N.V. Dijksbouw te 's-Gravenhage. Begonnen werd met de afsluiting van de tussen de Middelplaat en de Kabbelaars bank liggende Kabbelaarsgeul en de vor ming van een dijkkop aan de noordelijke rand van de Kabbelaarsbank. Er werden drie zuigers ingezet, waarvan er één ge durende een drietal weken onafgebroken in bedrijf is geweest; met behulp van deze zuigers werd zand in de Kabbe laarsgeul geperst. Medio mei reikte het zandstort in de Kabbelaarsgeul tot boven hoogwater, en kon de geul als gesloten worden be schouwd. De zandproduktie voldeed aan de verwachtingen; in deze periode werd in totaal 1,8 miljoen m3 zand gespoten. De omringende mijnsteenkade, die de teen van de dam moet beschermen, kwam ten ruwste gereed; met de mijnsteenaf- dekking van terreinen werd een begin gemaakt. Er werd 150 000 ton mijnsteen verwerkt. Half april werd begonnen met het aan brengen van kraagstukken langs de dijk teen. De eerste stukken werden gelegd rondom de noordkop van het dijkgedeelte op de Kabbelaarsbank. Er is reeds 29 000 m2 bezonken. Aangevangen werd met het aanbrengen van taludbekledingen van Portugees gra niet en van koperslakblokken. De gra nietbekleding is inmiddels voltooid. De werkzaamheden aan de zeezijde van het damvak bestonden uit het afwerken van de mijnsteenkade en het plaatsen van betonnen damplanken langs de dijk teen. Voorts is een begin gemaakt met het maken van een glooiing van stort- steen die met asfalt wordt gepenetreerd, 385

Driemaandelijks bericht Deltawerken | 1966 | | pagina 51