Vorderingen in de periode I juliI oktober 1966 A. De werken van het Deltaplan Haringvliet De uitwateringssluizen Van de vierendertig schuiven moeten er nog drie met de armen tegen de Na- blaligger worden bevestigd. Negentien schuiven hebben reeds proefgedraaid, de resterende schuiven zijn nagenoeg ge reed. Van de achtenzestig bewegings- werken moeten er nog twee gedeeltelijk worden gemonteerd. De schuiven en be- wegingswerken voor de vis- en zoutriolen zijn nagenoeg gereed voor proefdraaien. In vijf vakken zijn de verwarmingsele menten voor de zijaanslagen van de schuiven op de reeds aangebrachte grondplaten gemonteerd. Ten behoeve van de kathodische bescherming zijn alu- miniumanodes in de schuiven aange bracht. De bouwput van de uitwateringssluizen In de verslagperiode werd aan de Delta combinatie een aantal werken opgedra gen ter voltooiing van de stortebedden van de uitwateringssluizen, en om een begin te maken met de ontmanteling van de bouwput. Na de ontgraving van de bouwput, die begin 1966 werd beëindigd, restte nog de verwijdering van een gronddam die gebruikt was voor de aanvoer van de schuifhelften van de sluizen. In de verslagperiode werd 78 000 m3 grond van deze dam ontgraven en afge voerd. Na gedeeltelijke ontgraving kon de aanleg van het stortebed weer worden voortgezet; daarin zijn 3000 ton steen en 13 000 ton zand en grind verwerkt. In 1967 zal met de opruiming van de bouwput worden begonnen. Voor de bouwput geïnundeerd kan worden moeten twintig caissons en 12 000 m2 zinkstukken in den droge uit de ringdijk worden ver wijderd. Voor deze opruimingswerkzaam heden moet 47 000 m3 zand enige malen worden verzet. Deze werkzaamheden zijn aangevangen met vier draglines, twee bulldozers, een Poclainkraantje en de nodige auto's voor de afvoer van puin en zinkstukken. Zeventien van de caissons zijn thans opgeruimd, terwijl ongeveer 4100 m2 zinkstukken is verwijderd. Ook werd een begin gemaakt met het afbre ken van de steigers in de bouwhaven. Voor men het water in de bouwput toe laat worden de taluds van de dijkgedeel- ten die aansluiten op de landhoofden, voor zover mogelijk binnen de ringdijk voorzien van een bekleding van met asfalt gepenetreerde stortsteen. 441

Driemaandelijks bericht Deltawerken | 1966 | | pagina 51