De damvakken in het Brouwershavensche Gat, gezien van zuid naar noord. en aaneenlassen van de 30 m lange secties voor de drijvende geleiding. Het conserveren van stalen onderdelen en de vervaardiging van hardhouten be schermingsschotten werd voortgezet. Het bouwdok voor de caissons Op 8 juli werd dit werk voor de eerste maal, en na de onderhoudsperiode op 8 september voor de tweede maal opge leverd en goedgekeurd. Het eerste gedeelte van de zuidelijke voorhaven Op 7 september zijn de werkzaamheden volgens overeenkomst nr. DtD 693 voor de eerste maal volledig opgeleverd en goedgekeurd. Het werk dient gedurende 6 maanden door de aannemer te worden onder houden, waarna de definitieve opleve ring plaatsvindt. Het tweede gedeelte van de zuidelijke voorhaven De grondbezinking en de mijnsteenkern van de schermdam kwamen gereed. In de periode van mei tot medio septem ber 1966 is hiertoe ruim 125 000 ton mijn- steen gelost en verwerkt. Deze mijnsteen kern is inmiddels afgedekt met een laag grof grind, waarop de steenbekleding van Belgische steen nog moet worden ge vlijd. De grondverbetering voor de uitbreiding van de havendam is gereedgekomen, waarbij 230 000 m3 slechte grond is ont graven en in het Haringvliet geklapt, nabij de Haringvlietbrug. Half augustus is een aanvang gemaakt met het aanvullen van deze ontgraving met zand. Begonnen werd ook met de verdere uit bouw van de havendam met zinkstukken en zand tot N.A.P. 5 m. In oktober zullen deze werkzaamheden zover gevor derd zijn dat er een mijnsteenkade op kan worden gebouwd. Aan de oostzijde van de haveningang zijn de werkzaamheden voor de grond verbetering van de oostelijke havennol in volle gang. Meer landinwaarts wordt voortgegaan met het maken van de oostelijke haven oever. Dit gedeelte van de glooiing heeft een filteropbouw zoals beschreven 444

Driemaandelijks bericht Deltawerken | 1966 | | pagina 54