Door middel van elektrische trilapparatuur wordt de damwand uit de bodem getrokken. De schutsluis De terreinen rondom de schutsluis werden met klei bekleed; een begin werd ge maakt met de aanvoer van klinkers voor de bestrating. Baggerwerk en oevervoorzieningen in de Zuiderdiepboezem De kleibekledingen op taluds en bermen werden verder afgewerkt. De kade langs de Plaat van Scheelhoek werd voltooid. In de verslagperiode werd 290 000 m3 specie gebaggerd en gespoten buiten de afsluitdam van het Zuiderdiep, nabij de haven van Goedereede. De kunstwerken in het Zuiderdiep De overbrugging van het Zuiderdiep zal bestaan uit een hooggelegen en een laaggelegen brug. De palen onder het noordelijk landhoofd en onder de pijlers zijn geheid. Aan de zuidzijde, waar een entwintig paalschermen moeten komen, werd met het heien een aanvang ge maakt. Van enkele pijlers werden de voetplaten gestort; voor de verdere op bouw werden de bekisting en bewapening gesteld. In de verslagperiode werd een hoeveelheid van 475 m3 beton gestort. Het heiwerk voor het viaduct is klaar. Men is daar begonnen met het stellen van bekisting en wapening voor de voet platen en de verdere opbouw. Alle beton- palen van de uitwateringssluis kwamen gereed. Ter voorbereiding van het hei werk werd een begin gemaakt met het ontgraven van de bouwput. Plateau en werkweg op het strand van Voorne Het vorige nummer van het Driemaan delijks Bericht (augustus 1966) bevat een constructiebeschrijving van het plateau en de werkweg op het strand van Voorne. Het werk werd inmiddels opgedragen aan de Deltacombinatie (overeenkomst nr. DED 819). Begonnen werd met het uit leggen van nyloncellendoek gevuld met asfaltzand. Daarna werd getracht vanaf het water mijnsteen te lossen op het strand; de deining maakte dit echter onmogelijk. Men besloot toen eerst het cunet voor de weg over de buitengorzen te ontgraven en te vullen met zand. Na voltooiing van deze werkzaamheden werd de mijnsteen in de werkhoven op auto's geladen, en door het cunet en verder over het strand in de te maken kade ge- 442

Driemaandelijks bericht Deltawerken | 1966 | | pagina 52