Vorderingen in de periode 1 oktober 1966-1 januari 1967 A. De werken van het Deltaplan Het Haringvliet De uitwateringssluizen Alle schuiven zijn bevestigd; twee ervan moeten nog proefdraaien. De bewegings- apparatuur is gemonteerd. In de verslagperiode zijn de vis- en zout- riolen evenals de verwarmingselementen gereedgekomen. De bouwput van de uitwateringssluizen In de verslagperiode werden de storte- bedden voltooid; met het bekleden van de taluds achter de landhoofden van de sluizen vorderde men zover dat de inundatie van de bouwput er niet langer op hoefde te wachten. Eveneens op tijd werd de laatste grond uit de bouwput ontgraven. De in de ring dijk aanwezige caissons en zinkstukken werden verwijderd. In het grondlichaam achter het noordelijk landhoofd werd nog 18 000 m3 grond ontgraven, weer aangevuld en verdicht. Deze verdichting bleek nodig door de slechte pakking van de aanwezige zand lagen. De schutsluis De bestratingen op de schutsluisterreinen kwamen gereed. 494 Plateau en werkweg op het strand van Voorne De benodigde 195 000 m3 zand voor het plateau op het strand werd aangebracht. Ondanks het bijzonder slechte weer werd de betonfundering voor de weg over 3 400 m voltooid, terwijl op de gevaar lijkste plaatsen al verdedigingen van de taluds werden aangebracht. Baggerwerk en oevervoorzieningen in de Zuiderdiepboezem In de verslagperiode werd 350 000 m3 specie gebaggerd en opgespoten buiten de afsluitdam van het Zuiderdiep. Het baggerwerk in de boezem kwam gereed, behoudens een kleine hoeveelheid in de haven van Stellendam. De kunstwerken in het Zuiderdiep Alle voetplaten van pijlers en landhoof den van de overbrugging zijn gestort, evenals de portalen van de kleine brug. Voor de verdere opbouw van de pijlers van de grote brug en de landhoofden werden bekisting en bewapening gesteld. De voetpaden voor de pijlers en de land hoofden van het viaduct zijn gereedge komen. Hier werd een begin gemaakt met het stellen van de bekisting en de bewapening voor de opbouw van de pijlers. Op 30 december werd de laatste paal geheid onder de uitwateringssluis. Alle 906 palen onder brug, sluis en viaduct zijn nu geheid. Tot op heden werd in overbrugging en viaduct 1 700 m3 beton verwerkt.

Driemaandelijks bericht Deltawerken | 1967 | | pagina 48