Vorderingen in de periode van 1 januari-1 april 1967 A. De werken van het Deltaplan Haringvliet De bouwput van de uitwateringssluizen De taluds van de grondlichamen aanslui tend aan de landhoofden van de sluis werden in de verslagperiode vrijwel ge heel bekleed. In deze bekleding werden de volgende hoeveelheden materialen verwerkt: 3000 m2 kraagstuk met kunststofzooi, 120 m azobédamwand, 6400 m2 polypropeen- weefsel, 16 700 ton stortsteen en 4900 ton gietasfalt. De bouwput werd tussen 1 januari en 17 maart gevuld met water tot een stand van N.A.P. 0,25 m. Achter het noordelijk landhoofd werden door middel van het zogenaamde 'Rüt- teldruckverfahren' grondverdichtingen uit gevoerd in de taluds van de toekomstige dijk en ter plaatse van de te maken fun deringen voor de kabelbaan. Opruiming van de bouwput van de uit wateringssluizen Het buiten de ringdijk nog aanwezige zanddepot van ongeveer 100 000 m3 werd weggezogen en geperst in een depot achter de vissershaven. Een begin werd gemaakt met het ont mantelen van de havendam. Ter plaatse van het te maken gat in de ringdijk werd de asfaltbekleding opge broken, en werden zinkstukken opge ruimd tot een diepte van N.A.P. - 5 m. Er werd voorts voor de in de bouwput te brengen cutterzuiger een persleiding aangelegd naar de haven van Goeree. Op de buitenberm van de ringdijk wordt een tijdelijke bescherming aangebracht ten einde golfoverloop over deze berm na het wegcutteren van de kruin van de dijk te beperken. Hiertoe wordt een sta len damwand ingeheid met de bovenzij de op N.A.P. 5,50 m. Voor deze dam wand worden twee rijen tetraëders ge plaatst. Met deze werkzaamheden is in de verslagperiode een begin gemaakt. Baggerwerk en oevervoorzieningen in de Zuiderdiepboezem Het baggerwerk in de haven van Stellen dam kwam gereed. Tevens kwam de onderbouw gereed voor een vijzelpomp die dienst moet doen om water op de drooggevallen Plaat van Scheelhoek te pompen. In de verslagperiode werden voorts nog enige grindbekledingen gemaakt. 553

Driemaandelijks bericht Deltawerken | 1967 | | pagina 51