Vorderingen in de periode I juli I oktober Haringvliet De bouwput van de uitwateringssluizen Het binnentalud en de kruin van de ring dijk zijn aan de zeezijde thans geheel weggebaggerd. Aan de rivierzijde is ter hoogte van het noordelijk landhoofd een doorgang gemaakt, zodat de cutterzui ger na voltooiing van de werkzaamhe den aan de zeezijde, aan de kant van de rivier kon beginnen met het opruimen van de dijk en het haventerrein. De uit komende specie werd geperst naar de duinaansluiting bij het havenhoofd van Goedereede. Bij het profielbaggeren aan de zeezijde bleek het voorgeschreven talud van 1 2 a 2| niet haalbaar. Om dit talud toch te kunnen maken werd be sloten in het resterende deel van de dijk eerst een bronbemaling aan te brengen. Sinds hiermee half juli werd begonnen, zijn 54 bronnen geplaatst. Reeds na het gereedkomen van de eerste 10 bronnen werd met meer succes het vereiste pro fiel gebaggerd. Het uitkomende zand werd in het Haringvliet geklapt. Het on beschermde zandtalud werd boven laag- water met mijnsteen bekleed. De beno digde mijnsteen werd gedeeltelijk uit de opruiming van de havendam van de werkhoven verkregen, gedeeltelijk nieuw aangevoerd. Er werd verder gegaan met het baggerwerk ter plaatse van de voor malige haven. De uitkomende specie werd in het Haringvliet geklapt, terwijl het materiaal uit de haventaluds tegen de oevers van Voorne verwerkt werd. In de verslagperiode werd 573 000 m3 zand gecutterd en naar de duinaansluiting ge perst; 195 000 m3 zand en mijnsteen werd gebaggerd en geklapt. Uitbreiding van de binnenhaven In de verslagperiode werd een aanvang gemaakt met de uitbreiding van de bin nenhaven. Ze behelst het maken van een nieuwe havenmond, begrensd door twee havendammen, en sluiting van de be staande haveningang. De nieuw gevorm de havenoevers worden voorzien van be kledingen van betonblokken boven N.A.P. 0,75 m en een filterconstructie van N.A.P. 0,75 m benedenwaarts tot N.A.P. 1,50 m. Er werd in de havenkom bovendien een aanzienlijke hoeveelheid specie ontgraven. In de verslagperiode kwamen de oostelijke havendam en ha venoever nagenoeg gereed; de specie werd voor 2/3 met een cutterzuiger ont graven en in een depot geperst. Op de onderwaterbelopen van de haven- dammen werd 3 600 m2 kraagstukken aan- 100

Driemaandelijks bericht Deltawerken | 1967 | | pagina 46