minuten kunnen verwerken. Voor elke bak kan het trillingsmechanisme vanuit een ntraal punt worden bijgeregeld of stopgezet om verdere verfijning in de verdeling te ;werkstelligen. Door het ontbreken van bewegende delen kunnen zonder bezwaar ook ind, mijnsteen en dergelijke materialen worden verwerkt. Verwijdert men de steenstort- ikken met bijbehorende apparatuur van het schip, dan blijft een bruikbare motordek- huit over. st ziet er overigens naar uit, dat er voorlopig emplooi genoeg voor deze steenstorter I bestaan, omdat inmiddels is gebleken, dat dit werktuig ook goede diensten kan wijzen bij het aan de grond brengen van grote zinkstukken. bekend uit het Driemaandelijks Bericht nr. 42 (augustus 1967) bevindt zich de hele problematiek rond het maken en aan de grond brengen van bodembeschermingen een snelle ontwikkeling. Zowel voor het vervaardigen, het tot zinken brengen als het bestorten van de klassieke zinkstukken waren tot dusver grote aantallen mensen nodig, jgen de plaatsen van vervaardiging vrij ver verwijderd van de plaats van verwerking, als in de Lauwerszee, dan treden grote verliezen aan arbeidsuren op door het steeds en weer varen van personeel. tionaIisatie op de drie plaatsen van verwerking is daarom dringend nodig. stukken zelf kunnen worden vervaardigd op boven het peil van hoogwater liggende lingzaten; daarbij moeten mechanische hulpmiddelen, zoals bouwkranen voor het trans- rt van materialen en wiepmachines ter beschikking staan; van te voren in een fabriek 'vaardigde elementen zoals weefsels en matten moeten waar mogelijk worden toe past. Het zinken kan worden vereenvoudigd door gebruik te maken van de richtende 155

Driemaandelijks bericht Deltawerken | 1968 | | pagina 45