in de afsluitdijk van de Lauwerszee kleding met klei van de verzwaarde k van de Anjumer- en Lioessenser- - gaat gestadig door. De onder langs de binnenzijde van dit k is voltooid. Ook is een op deze aansluitende polderweg, ent om de dijk onder alle omston den te kunnen bereiken, onder meer zij een rijksbijdrage verbreed en rband met de Lauwerszeewerken met een bijdrage van de provincie een secundaire weg aangelegd et dorp Anjum langs het Bonthuis Anjumer- en Lioessenserpolder en gens over de droogvallende gron- noorden van deze polder naar sluitdijk van de Lauwerszee. De voor het gedeelte Anjum- jis zijn zojuist in uitvoering geko- svenals de aanleg van een tunnel verkeer benoorden An- is in de verslagperiode zanddepot opgespoten, waar aan het voor de uitvoering van deze weg benodigde zand kan worden ontleend. Inmiddels zijn voor de sluiting zeven cais sons geheel gereed gekomen. De overige negentien caissons verkeren in verschil lende stadia van bewerking. Een deel van de filterconstructie in het sluitgat waarop de caissons zullen worden neergezet is reeds aangebracht. De uitwateringssluizen en de schutsluis op het werkeiland zijn vrijwel gereed. Aan de mechanische en elektrische uitrusting wordt de laatste hand gelegd. Van het centrale dienstgebouw is de begane grond en daarmee een groot deel van het betonwerk thans voltooid. Van de nieuwe sluis te Dokkumer Nieuwe Zijlen zijn de betonwerken thans nage noeg volledig gereed. Het baggeren van het aansluitende kanaalvak aan de bin nenzijde van de sluis vindt goede voort gang. Binnenkort zal een aanvang wor den gemaakt met het maken van de bo dembekledingen. 163

Driemaandelijks bericht Deltawerken | 1968 | | pagina 53