Vorderingen in de periode I januari - I april 1968 A. De werken van het Deltaplan Haringvliet Opruiming van de bouwput Het wegzuigen van de ringdijk aan de rivierzijde was begin februari zover ge vorderd, dat de zuiger 'Gouda' kon wor den afgevoerd; het werk wordt thans ver der op de goede diepte gebracht met behulp van een baggermolen. Nadat de stortebedden aan de zeezijde waren gereedgekomen, werd nog voort gegaan met het baggerwerk voor de stortebedden aan de rivierzijde. Het ge baggerde zand werd geklapt in het Ha ringvliet. Het gezogen zand werd ge perst naar de duinaansluiting. In de verslagperiode werd een begin ge maakt met het baggeren van de toelei- dingsgeulen naar de sluizen. Hiervoor werden twee baggermolens aangevoerd, de "s-Gravenhage' met een emmerin- houd van 800 liter, en de 'Scaldis' met een emmerinhoud van 500 liter. Deze molens werden ingezet op de toeleidingsgeul aan de rivierzijde. De uitkomende specie werd in het Haringvliet geklapt. Voor het werk aan de zeezijde werd een cutterzuiger aangevoerd. Het aan de zeezijde uitkomende zand wordt in een nieuw gemaakt stort ten zuiden van het buitenhaventerrein bij de schutsluits geperst. Nadat het baggerwer aan de zeezijde was gereedgekomen ko het zinkwerk binnen de ringdijk worde klaargemaakt. Met behulp van een dri; vende kraan werden tetraëders op he uiteinde van het stortebed geplaats Begin maart was het baggerwerk aan d rivierzijde zover gevorderd, dat ook hie met zinken en afstorten van bodembe schermingen kon worden begonnen. Van de duinaansluiting kwam het meest westelijke deel op de vereiste hoogte waarna het werd geprofileerd en stuif vrij gemaakt. Begonnen werd met het verwijderen va het damwandscherm en de bronbemalin op de buitenberm van de ringdijk aa de zeezijde. In deze periode werd uit de bouwpi 230 000 m3 zand gezogen en geperst, e 255 000 m3 gebaggerd en geklapt. Uit d toeleidingsgeulen werd 330 000 m3 ge baggerd en geklapt en 100 000 m3 gezc gen en in depot geperst. Uit de haven dammen werd 17 000 m3 stortmateriac geladen en geklapt tegen de Voorns oever. Gezonken werd 45 000 m2 zinkstuk. In d grindkoffer en op de zinkstukken wer 45 000 ton grind en 41 000 ton stortstee verwerkt. Er werden 720 tetraëders ge plaatst. 216

Driemaandelijks bericht Deltawerken | 1968 | | pagina 50