De bouwput van de caissons voor het Volkerak loopt vol, 14 juni 1968 reed. In de komende maanden zullen via deze steiger depotvoorraden van lood slakken en steen worden gelost. Deze depots zijn bestemd voor de sluiting van het Volkerak in het voorjaar van 1969. Oosterschelde Werkhoven 'Schelphoek' De werkhoven 'Schelphoek' werd op 6 mei voor de eerste maal opgeleverd. Op het plateau nabij de personensteiger wordt thans een kantoor geplaatst en in gericht ten behoeve van het personeel dat met de scheepsmetingen en de ad ministratie van aan- en afgevoerde ma terialen is belast. sers in het diepe gedeelte van het sluit gat is vlot verlopen, zodat de bezinking van de drempel en de extra bezinking tegen de oever van de Hellegatdam gro tendeels nog vóór de bouwvakvakantie zullen zijn aangebracht. De nabestorting met zware steen kan dan na de vakan tie worden aangepakt. De opbouw van de drempelconstructie met fijn en grof grind en met zware steen tot het peil van N.A.P. 7 m wordt voortgezet. De voltooiing van de drempel kan in augustus worden verwacht. Inmid dels zijn voor het westelijk landhoofd drie eenheidscaissons geplaatst op een vooraf gereedgemaakt grindbed. Het baggerwerk langs de oever van Maltha kwam gereed; de baggermolen 'Port Said' is momenteel bezig aan de toe gangsgeul tot het havenbassin. De asfalt- dam in de Geul van Maltha werd vol tooid, bij dit werk werd 29 710 ton zand- asfalt verwerkt, terwijl voor de noodza kelijke bodembescherming onder water 995 ton gietasfalt werd gestort. De asfalt- dam vertoont verzakkingen en afschui vingen, verschijnselen waarnaar een on derzoek gaande is. Over enkele weken komt de grote los- en laadsteiger binnen het damvak ge- Het aanvoeren en lossen van stortsteen in de werkhoven 'Schelphoek' Het lossen en opslaan van stortsteen in depots heeft een normaal verloop. In de verslagperiode werd 25 000 ton lichte en 50 000 ton zware stortsteen aangevoerd. De oeververdediging van Noord-Beveland Op 6 april werd door de aannemer met het storten van grof grind langs de noor delijke oever van Noord-Beveland be gonnen. De belading van de onderlossers, elk met een beuninhoud van 300 m3, vindt plaats in de werkhoven 'Schelphoek' uit depot of uit schip. Het van te voren ge vormde depot van grof grind was 100 000 ton groot en ten behoeve van de werk zaamheden van dit jaar wordt nog eens 100 000 ton aangevoerd. De werkzaam heden hebben een vlot verloop: de ge middelde weekproduktie is 12 000 ton. Het ziet er dan ook naar uit dat eind juli het stortwerk voor 1968 voltooid zal zijn. Voor het opvullen van de steile taludge deelten onder water werd in de verslag periode met sleepzuigers 80 000 ton En gels zeegrind aangevoerd en gestort. 276

Driemaandelijks bericht Deltawerken | 1968 | | pagina 54