Vorderingen in de perioden 1 juli-1 oktober 1968 A. De werken van het Deltaplan Haringvliet Opruiming van de bouwput; uitbreiding van de stortebedden en aanleg van de toeleidingsgeulen tot de uitwateringsslui zen In de verslagperiode kwam het profileren van de grondslag voor het stortebed ge reed, zodat de bezinking en de bestor- ting konden worden voltooid en de tetra ëders worden geplaatst. Met drie bagger molens werden daarop de restanten van de ringdijk en de havendam weggebag- gerd. De specie werd op het Haringvliet geklapt. Van de toeleidingsgeulen kwam die aan de rivierzijde het eerst gereed. Met twee baggermolens en een cutterzuiger werd toen verder gegaan met het op diepte brengen van de toeleidingsgeul aan de zeezijde. Het gebaggerde zand werd door een perszuiger in een depot ten zuiden van de buitenhaven geperst. De cutter specie werd in de duinaansluiting gespo ten. Eind augustus was dit werk zover ge vorderd dat met baggeren en persen kon worden gestopt. Begin september kwam het stort in de duinaansluiting vol. Het resterende zand werd in het eerder ge noemde depot geperst. Eind september waren ook de toeleidingsgeul en het stor tebed aan de zeezijde gereed, zodat op 30 september kon worden begonnen met het openen van de uitwateringssluizen. Uit de toeleidingsgeul werd 741 000 m3 zand gecutterd, 60 000 m3 zand gebag gerd en geklapt en 287 000 m3 gebaggerd en geperst. Uit de ringdijk werd 684 000 m3 zand gebaggerd en geklapt. In de stortebedden werd 20 000 m2 zinkstuk, 16 000 ton grind 2-5 mm en 30 000 ton grof grind verwerkt. Op de zinkstukken werd 37 000 ton stortsteen en 1 400 ton loodslakken gestort. Diepteverdichting en heien van zandpolen Achter het zuidelijk landhoofd van de uitwateringssluizen werd door middel van diepteverdichting een grondverbetering aangebracht. Tevens zijn zandpolen ge maakt in het grondlichaam van de dijk door het voormalig Zuiderdiep, waarop later de oprit voor de zuidelijke aanslui ting op de dam door het Haringvliet wordt aangebracht. In totaal zijn 967 punten verdicht met een gezamenlijke lengte van 12 750 m en 643 zandpolen gemaakt met een totale lengte van 15 100 m. 323

Driemaandelijks bericht Deltawerken | 1968 | | pagina 45