waren aangebracht, kon de bouwput wor den leeggepompt en kon worden begon nen met het ontgraven van de put en het onder profiel brengen van de belopen. Onderwijl werd begonnen met het inrich ten van het werkterrein en de aanleg van werkwegen en kraanbanen; deze werk zaamheden zijn nagenoeg voltooid. In middels werd begonnen met het maken van de drainagebedden waarop de cais sons zullen worden gebouwd. Met de aan voer van wapenings- en constructiestaai is een begin gemaakt terwijl er beton molens zijn opgesteld en materiaalop slagplaatsen in gereedheid zijn gebracht. Oosterscheide Werkhaven Schelphoek Op 6 september werd de werkhaven voor de tweede maal opgeleverd. Het aanvoeren en lossen van stortsteen in de werkhaven Schelphoek De aanvoer van stortsteen en het lossen en opslaan ervan in depots hebben een normaal verloop. In deze verslagperiode werd 62 000 ton stortsteen opgeslagen. Van 8 januari 1968 af is thans in totaal 212 000 ton stortsteen naar de werkhaven aangevoerd. De oeververdediging van Noord-Beveland Met behulp van onderlossers werd grof grind gestort langs de Noord-Bevelandse oever. Op 10 augustus was de in het be stek genoemde hoeveelheid van 202 000 ton gestort. Het reeds in 1967 gevormde onderwaterdepot van 100 000 ton grof grind werd geheel verwerkt. Tijdens een hevige, korte storm op 21 juli werd de afmeer- en afvierponton die bij het stortwerk werd gebruikt, van zijn ankers geslagen en op de dijk van de Noord-Bevelandse polder gezet. Persoon lijke ongelukken deden zich hierbij niet voor en de schade was snel hersteld, zo dat het storten van grof grind na enige dagen weer kon worden hervat. Op 27 september kwam men gereed metdeaan- storting van de steile taludgedeelten met zeegrind. In totaal werd 165 000 ton zee- grind door sleepzuigers aangevoerd en gestort. Werkhaven 'Sophia' Met de aanleg van de 700 m lange noor delijke havendam werd goede voortgang gemaakt: de bekleding van het buiten talud met betonblokken van 50 x 50 x 20 cm kwam tot een hoogte van N.A.P. 6 m gereed. Meer dan de helft van de 1 000 000 m3 te ontgraven zand werd door cutterzuigers in de haventerreinen rond om de haven geperst. In totaal werd via de haven van Kamper land 70 000 ton mijnsteen naar het werk getransporteerd. Met het heiwerk van een stalen damwand voor twee loswallen werd een aanvang gemaakt. De inrichting van de haven te Burghsluis Dit werk bestaat uit het verdiepen van de haven, het maken van een aanleg- en af- meergelegenheid voor vletten en het op hogen van een naastliggend terrein. Op 10 september vond de aanbesteding plaats. Inmiddels is het werk gegund aan de laagste inschrijver, het Aannemingsbe drijf 'Schouwen-Duiveland' te Zierikzee voor een bedrag van f275 800,—. D. De werken tot indijking van de Lauwerszee Het dijkvak op de Zuidwal is thans na genoeg voltooid. De weg op het dijkvak is gereed, zodat het werk-'eiland' thans over de weg vanaf Groningen bereikbaar is. Er wordt nog gewerkt aan het aan brengen van de kleibekleding. 328

Driemaandelijks bericht Deltawerken | 1968 | | pagina 50