Tabel 2. Overzicht van de gebruiksmogelijkheden van de verschillende grondsoorten (profiel homogeen verondersteld tot 1 m beneden maaiveld) gebruiksmogelijkheid grondsoort volgens de gebruikelijke indeling 01 2345678 9 Landbouw akkerbouw weidebouw Tuinbouw hyacintenteelt tulpenteelt groenteteelt open grond groenteteelt onder glas fruitteelt Bosbouw/recreatie bos verpozingsrecreatie verblijfsrecreatie wandelrecreatie natuurterreinen Militair oefenterrein schietterrein rijterrein geschikt matig geschikt - ongeschikt alleen geschikt met kunstmatige waterafvoer. rekend. Langs de dijk komt tenslotte nog een zone voor met lutumgehalten tot 40%, behorend tot groep V, die voornamelijk uit kwelders bestaat. De uitstulping van dit ge bied in noordelijke richting, ongeveer in het midden van de zuidkust, is een gevolg van de aanwezigheid van hooggelegen, begroeide bezinkvelden. Een dergelijke uitstulping van het gebied van groep IV voor de zuidelijke dijk heeft dezelfde oorzaak. De invloed van de landaanwinningswerken is hier geringer dan in het noordelijk deel, doordat er een matig onderhoud toelaatbaar was vanwege de goede bodemkwaliteit. Ook de in vloed van de geuluiteinden lijkt minder uitgesproken. Dit is ten dele slechts schijn en het gevolg van de grotere trajecten die de lutumklassen hier beslaan. Uit gedetailleerde ge gevens blijkt echter dat de sedimenten ook hier aan het uiteinde van de geulen lutum- reiker zijn. Het gebied ten westen van het Dokkumer Diep is eveneens lutumrijk, doordat het door H" 383

Driemaandelijks bericht Deltawerken | 1969 | | pagina 49