Vorderingen in de periode 1 oktober 1968-1 januari 1969 A. De werken van het Deltaplan Haringvliet Opruiming van de bouwput Nadat de stortebedden waren gereedge komen werd begonnen met het wegbag- geren van het noordwestelijk kwadrant van de ringdijk om de bouwput en het profileren van het dijkgedeelte dat voor lopig nog gehandhaafd blijft. Het boven water gelegen talud werd met een drag line onder profiel gebracht; daarna werd er een verdediging op aangebracht van grind en stortsteen. Het onderwatertalud werd tot N.A.P. 10 m onder profiel ge baggerd en verdedigd met zinkstukken. Daarna werd het profiel gebaggerd tus sen N.A.P. 10 en 15 m. Bij de andere kwadranten werd voortgegaan met het opruimen van de bezinking. Al het gebaggerde zand werd geklapt in het tracé van de dam door het Rak van Scheelhoek. Er werd 274 000 m3 zand gebaggerd en geklapt, 9000 m2 zinkstuk gezonken en 6600 ton grind en 2800 ton stortsteen ver werkt. Afsluiting van het Noord-Pampus; aanleg van de buitenhaven Nadat de uitwateringssluizen op 30 sep tember waren opengezet, kon worden be gonnen met de afsluiting van het Noord- Pampus. Reeds op 2 oktober werd begon nen met zandspuiten vanaf de ringdijk rond de schutsluis. Het zand werd op 2| km ten oosten van de uitwateringssluizen gewonnen door de cutterzuigers 'Nassau Bay' en 'Ammerstol'. Op 14 oktober be gon de cutterzuiger 'Linge' zand te per sen vanuit de binnenhaven. Met de bag germolen 'Rocher' werd zand gebaggerd uit de toeleidingsgeul van de zeezijde van de sluizen, en zolang dat in verband met de vaardiepte nog mogelijk was, in het tracé van de afsluitdam geklapt. Op 8 november restte nog slechts een kleine opening tegen de ringdijk van de bouw put rond de uitwateringssluizen; auto's reden dit gat met mijnsteen dicht. Daar na werden er perskaden opgezet en werd de dam voltooid. Op 5 december was hij op hoogte, zodat de cutterzuigers kon den worden afgevoerd. De verdere op bouw van het dijklichaam en de plateau's wordt door de profielzuiger 'Bergam bacht' en de tot bakkenzuiger omge bouwde 'Ammerstol' verzorgd. Men ging inmiddels voort met het opbreken van de asfaltbekleding op de ringdijk rond de schutsluis; een begin werd gemaakt met de uitbouw van een mijnsteendam van uit het westelijk plateau. Tijdens de af sluiting werd 1 522 000 m3 zand geperst 385

Driemaandelijks bericht Deltawerken | 1969 | | pagina 51