De duinverzwaring tussen Monster en Kijkduin Vissershaven voorzien van een hefdeur, waarmee gespuid kan worden en die tevens als stormvloedkering dient. Voor de versterking van de zeewering langs de laaggelegen Keizerstraat, die nog moet worden uitgevoerd, zal één rijbaan van de boulevard ter plaatse omhoog worden ge bracht, en aan de zeezijde worden afgeschermd door een tot N.A.P. 9 m reikende keermuur. De bestrating zal waterdicht worden gemaakt. De rivierwaterkering Van de nieuw ontworpen waterkering langs de Rotterdamse Waterweg tussen Hoek van Holland en de Westerhaven te Schiedam is in 1967 het gedeelte in Schiedam over een lengte van 2 km van de Westerhaven tot aan de Zoomweg bij de Beneluxtunnel gereed gekomen. Zoals uit de luchtfoto blijkt, ligt de dijk tussen het industriegebied langs de rivier en de stedelijke bebouwing. Over grote lengte was daar reeds een groenstrook aanwezig. Als gevolg van de uitvoering van de werken hier moesten enkele wegen worden opgehoogd, en werden vele kabels en leidingen verlegd. De Zoomweg passeert de hoogwaterkering boven kruinhoogte. De maatgevende water stand is te Schiedam N.A.P. 4,20 m; de kruin van de dijk ligt hier op N.A.P. 5,50 m. De dijk bestaat uit een zandkern, afgedekt met 1 m klei aan de buitenzijde en 80 cm op het binnentalud. De klei is aangevoerd uit Lith, waar Delfland 400 000 m3 klei heeft aan gekocht, die vrijkomt bij een zand- en grindwinning langs de Maas. Binnenkort zal een aanvang worden gemaakt met de aanleg van een dijkvak te Hoek van Holland, aansluitend aan de zeewering. Ten behoeve van dit werk is in 1964 een depot van 300 000 m3 zand in het tracé van de dijk gespoten, waarvan de specie is ge wonnen bij het Oranjekanaal bij de aanleg van een baggerdepot door de gemeente Rotterdam. Met de gemeenten Maassluis en Vlaardingen vindt nog overleg plaats over de water keringen door deze gemeenten. Het bestek van een tweetal in Maassluis te maken keer sluizen, in de haven en in de voorboezem van Delflandsgemaal aan de Boonervliet, wordt thans voorbereid. 436

Driemaandelijks bericht Deltawerken | 1969 | | pagina 46