Brouwershavensche Gat Bodembescherming in de zuidelijke stroomgeul De afgelopen winter werd voortgegaan met het nabestorten van zinkstukken. De asfaltbodembescherming werd geheel met steen 10/60 kg bestort. In januari werd een begin gemaakt met de laatste fase in de bouw van de drempel, bestaande in het storten van 47 000 ton fijn grind. Deze werkzaamheden waren 1 april gereed. Rest nu nog het bezinken en afstorten van dit drempelgedeelte met 38 000 m2 zink- stuk en 32 000 ton steen. Werk- en opslagterrein bij West-Repart Medio maart kwam het werk aan het op slagterrein in de laatste fase. Na de win terperiode werd allereerst het profileren van het terreinoppervlak ter hand geno men. Begin april zal men dan beginnen het terreinoppervlak met cement te sta biliseren. Fundering van de kabelbaan Half december begon de aannemer met de funderingen voor de kabelbaan. Aan de Schouwense zijde van het zuidelijk sluitgat zijn de ontgraving voor de tun nel onder het werkterrein en die voor de funderingsplaat van de oeverpyloon in middels voltooid. De funderingsplaats is reeds onderheid en gestort. Ook zijn de drie moten van de tunnelvloer van wape ning voorzien; twee delen van de vloer zijn gestort. Aan de Middelplaatzijde zijn de ontgra vingen voor de funderingen van de kabel- baanjukken, van de draaischijf, van het verankeringsblok en van de oeverpyloon gereed. De 24 palen voor de oeverpyloon zijn reeds geheid. Een begin is gemaakt Opbouw van een caisson in het bouwdok te Nieuw-Bommenede 440

Driemaandelijks bericht Deltawerken | 1969 | | pagina 50