met het stellen van de wapening. Ook het prefabriceren van de gewapend betonnen jukken voor het vaste-railgedeelte is op gang gekomen. Oosterschelde Werkhoven 'Schelphoek' Ten behoeve van de komende werkzaam heden werden de volgende materialen aangevoerd en in depot opgeslagen: 85 000 ton Nederlandse mijnsteen, 60 000 ton Belgische mijnsteen, 85 000 ton Duitse mijnsteen en 80 000 ton stortsteen. De totale voorraad in de werkhoven 'Schelphoek' is thans: 340 000 ton zink- en stortsteen, 310 000 ton mijnsteen en 60 000 bossen rijshout. Oeververdediging van Noord-Beveland In april 1969 zullen de werkzaamheden ten behoeve van de oeververdeding van Noord-Beveland worden voortgezet. In totaal zal nog 190 000 ton grof grind en fosforslakken vanuit de werkhoven 'Sophia-polder' verwerkt worden. In de verslagperiode werd in deze werkhoven een depot van 50 000 ton grof grind aan gelegd. De resterende hoeveelheid stort materiaal zal rechtstreeks op het werk worden aangevoerd. Werkhoven 'Sophia-polder' In de verslagperiode kwam het zandbe- drijf gereed en werden de zuigers afge voerd. Ook de werkzaamheden aan de glooiing en de loswallen werden voltooid; het heiwerk kwam eveneens klaar. Een groot gedeelte van de terreinen werd met een 5 cm dikke kleilaag afgedekt. Be gonnen werd met het aanbrengen van het grindasfaltbeton voor de wegverharding. Inrichting van haven en terreinen te Burghsluis De werkzaamheden kwamen in de ver slagperiode gereed. Het werk werd op 13 maart 1969 voor de eerste maal opge leverd. Werkeiland 'Roggenplaat' in de mond van de Oosterschelde Dit werk werd in het vorige Driemaande lijkse Bericht beschreven. Op 18 maart 1969 vond de aanbesteding plaats. De laagste inschrijver was de N.V. Aanne ming Maatschappij 'Dijksbouw' voor de somma van f10 474 000,—. Het werk werd nog niet opgedragen. Bouw van de doorlaatcaissons Men kwam gereed met de aanleg van de drainagebedden, zowel voor de twaalf doorlaatcaissons als voor de twee land- hoofdcaissons. Van zes caissons werden in de verslagperiode de vloeren gestort, zodat nu totaal negen vloeren gereed zijn. Voor twee caissons kwam men ge reed met het stellen van de tralieramen en de schuifgeleidingen. De bekisting voor het tweede stort, van 1,45 m tot 3,50 m boven het grondvlak, werd gereed gemaakt, terwijl begonnen werd met het vlechten van de wapening. Voortgegaan werd met het aanbrengen van een grindbestorting op de taluds van het bouwdok. Door moeilijkheden bij de aanvoer van het benodigde grind onder vonden deze werkzaamheden nogal wat stagnatie. Eenheidscaissons voor de afsluitingswerk zaamheden in het Brouwershavensche Gat en de Oosterschelde Eind augustus 1968 werd het maken van 28 gewapend-betonnen eenheidscaissons met bijbehorende opzetstukken opgedra gen aan de Combinatie Brug Oosterschel de, voor de somma van f888 500,—. De elementen werden gemaakt op het werk terrein bij de voormalige veerhaven nabij Kats op Noord-Beveland, waar in 1965— 1966 soortgelijke elementen werden ge maakt. Tijdens de uitvoering werden nog twee extra eenheidscaissons bijgemaakt. 441

Driemaandelijks bericht Deltawerken | 1969 | | pagina 51