Vorderingen in de periode I januari-1 april 1969 A. De werken van het Deltaplan Haringvliet Opruiming van de bouwput Het wegbaggeren van de kwadranten, waarmee in het vorige kwartaal een aan vang werd gemaakt, werd voortgezet. Nadat het noordoostelijk kwadrant was opgeruimd werden de taluds daar onder profiel gebracht. Het gebaggerde zand werd in het Rak van Scheelhoek geklapt ter plaatse van de daar te vormen drem pel. Vervolgens werd het zinkwerk voortge zet en voor wat het noordoostelijk kwa drant betreft voltooid. Er werd 307 000 m3 zand gebaggerd en geklapt, 20 000 m2 zinkstuk gezonken en ongeveer 15 500 ton grind en 32 000 ton stortsteen verwerkt. Afsluiting van het Noord-Pampus; aanleg van de buitenhaven Verdergegaan werd met het opspuiten van het damlichaam en de twee plateau's, een aan de oost- en een aan de westzij de. Het zand, dat met de profielzuiger 'Bergambacht' uit de rivier en met de baggermolen 'Rocker' uit de toeleidings- geulen van de spuisluis werd gewonnen, werd door de bakkenzuiger 'Ammerstol' in het werk geperst. Ook met de cutter zuiger 'Demer' werd zand gezogen uit de toeleidingsgeul aan de zeezijde van de uitwateringssluizen en in het westelijk plateau geperst. Voortgegaan werd met het ontgraven van de buitenhaven door de cutterzuiger 'Linge' en de baggermolen "s-Graven- hage'; de cutterspecie werd in een stort ten zuiden van de vissershaven geperst terwijl de baggerspecie in het Haring vliet werd geklapt. Nadat een gedeelte van de toegangsgeul tot de buitenhaven was gemaakt, werd het cunet voor de grondverbetering on der de te maken havendam gecutterd. Vervolgens werd dit cunet gedeeltelijk met goed zand volgeklapt en werd de eerste slag van de mijnsteenkade deels door middel van klappen en deels met behulp van een drijvende kraan aange- gebracht. Ook het uitbouwen van de mijnsteenkade rondom het te maken westelijk plateau werd voortgezet; op 12 maart werd deze kade gesloten zodat het zand in een ge sloten stort kon worden gespoten. Aan de noordzijde van dit plateau werd de mijn steenkade geprofileerd en met kraag stukken verdedigd. Boven deze kraag stukken werd de glooiing, bestaande uit 437

Driemaandelijks bericht Deltawerken | 1969 | | pagina 47