Vorderingen in de periode I april - I juli 1969 A. De werken van het Deltaplan Haringvliet Opruiming van de bouwput en beëindi ging van de stortebedden De kwadranten van de bouwput werden verder onder profiel gebaggerd; er kwam 515 000 m3 zand vrij, dat werd geklapt in het Rak van Scheelhoek. Ter completering van de stortebedden werd er 8500 m2 zinkstuk op gelegd, afgestort met 4000 ton steen. Het werk werd sterk vertraagd doordat enkele zinkstukken van het be loop afgleden. Afsluiting van het Noord-Pampus; aanleg van de buitenhaven Het westelijk plateau, dat voor een deel werd opgeperst met zand uit de toelei- dingsgeul tot de uitwateringssluizen aan de zeezijde, kwam begin mei gereed. Het weglichaam voor de toekomstige hoofd weg, het oostelijk plateau en de weste lijke havendam werden verder opgeperst. Het zand werd uit de rivier gewonnen door de zandzuiger 'Bergambacht', en door de perszuiger 'Ammerstol' in het werk geperst. Voor de bouw van de westelijke haven- dam werden mijnsteenkaden aange bracht, geprofileerd en verdedigd met kraagstukken. Eind juni was men gereed met het opspuiten van het zand voor deze dam, zodat kon worden begonnen met profileren. In de buitenhaven werd voort gegaan met het aanbrengen van kraag stukken en het zetten van glooiingen. Aan de zeezijde van de havendam is men be gonnen een teenverdediging aan te bren gen, in de vorm van een asfaltslab. Aan de noordzijde van het westelijk pla teau werd zware stortsteen op de glooi ing geschikt. Daarboven werd een koffer van lichtere steen aangebracht, en ge penetreerd met gietasfalt. Het dijklichaam werd geprofileerd en met asfaltbeton be kleed. Op het zuidelijk haventerrein kwam men met de waterkering gereed. Men werkt verder aan de teenconstructie en de azobé-damwand. Begin mei werd een asfaItinstaNatie aan gevoerd. De cutterzuiger 'Linge' zette aanvankelijk het werk voort aan de ontgraving van de buitenhaven. De vrijkomende specie werd geperst in een stort ten zuiden van de vissershaven. Begin april kwam de 'Linge' met zijn werk klaar, en werd vervangen door de baggermolen 'Rocker'. De specie van deze baggermolen werd in het Ha ringvliet geklapt. Uitbreiding van de binnenhaven De haven werd verder op diepte ge bracht. Langs de noordwestelijke oever is de reeds bestaande loswal met 57 m verlengd, met behulp van stalen dam- wand van 12 m lengte. Op een gedeelte van de drainagelaag, de betonsloof en de bestrating na, is dit deel van het werk voltooid. De taluds in het verlengde van de loswal en in de insteekhaven zijn over een leng te van 350 m afgewerkt. Bodembescherming in het Rak van Scheel hoek Het opklappen van de drempel en de be- zinking kwamen in de verslagperiode ge- 505

Driemaandelijks bericht Deltawerken | 1969 | | pagina 59