reed. Nadat de zandzuiger 'M. C. Vaar water' 113 000 m3 zand had geklapt in de drempel, werd hij afgevoerd. Daarna werd nog 461 000 m3 zand in het werk ge klapt dat afkomstig was van de kwadran ten van de bouwput van de uitwaterings sluizen. Op 85 000 m2 zinkstuk die het geklapte zand afdekten werd 77 000 ton steen gestort. De filterconstructie rondom de zuidelijke pyloon kwam gereed; er werd 9500 ton grind in verwerkt. Over de gehele drem pel wordt thans een steenkorst aange bracht. Vervaardiging van betonblokken voor de sluiting van het Rak van Scheelhoek De fabricage van 48 000 betonblokken in Oosterhout en 70 000 betonblokken in Stellendam is in volle gang. De in Oos terhout vervaardigde blokken worden door vrachtauto's met aanhangwagens naar het depot op het plateau van Voor- ne gereden, en daar in klezoorverband vijfhoog opgestapeld. Tot op heden zijn 23 000 blokken vervaardigd. Op een werkterrein aan de werkhoven te Hellevoetsluis zal een dezer dagen worden begonnen met de fabricage van 22 000 betonblokken. Stand van het zandbedrijf in het Volkerak op 4 juli 1967 506 Volkerak Herstel van de ringdijk van de bouwput voor de caissons Na de sluiting van het Volkerak werd de doorgraving van de ringdijk van de bouwput voor de caissons weer aange vuld. Daartoe werd door de zandzuiger 'IJmuiden 11' zand gewonnen op de rivier dat vervolgens met onderlossers werd geklapt in het tracé van de ringdijk. Toen het peil van N.A.P. - 1,50 m was bereikt werd de rest van het zand per auto uit het depot aangevoerd. Op dinsdag 17 juni werd de ringdijk bij L.W. gesloten, waarna men de verdere opbouw van het dijklichaam ter hand heeft genomen. De afsluitdam in het Volkerak In de periode van 8—25 april 1969 wer den veertien caissons afgezonken in het sluitgat in de Volkerakdam. Een uitge breid verslag daarvan is elders in dit Driemaandelijks Bericht opgenomen. Op 28 april werden de schuiven van de twaalf doorlaatcaissons neergelaten. Die zelfde dag werd een aanvang gemaakt met het persen van zand. De zuigers 'Queen of Holland', 'Concorde' en 'Vers- de' hebben inmiddels in een periode van 6 weken al 3 000 000 m3 zand tegen de caissons gespoten. Deurenbergplaats met loswal en uitzicht plateau nabij het sluizencomplex Op 14 januari 1969 is de aannemer, de n.v. Aannemersbedrijf v/h van Dongen en van Hoven begonnen met de uitvoe ring van dit werk. De aannemingssom be draagt fl 038 000,-. Het heiwerk voor de deurenbergplaats en voor het uitzicht plateau is voltooid. Ook de vloer en een gedeelte van de opbouw van het uitzicht plateau zijn gereed gekomen. De bekis ting van de vloer van de deurenberg plaats wordt uitgevoerd als hangcon- structie, rustend op over de palen aan gebrachte beugels. Medio juli zal de vloer worden gestort.

Driemaandelijks bericht Deltawerken | 1969 | | pagina 60