Uitbreiding van de wachtplaatsen in de voorhavens Na de ingebruikneming van de Vol- keraksluizen bleek dat de bestaande wachtplaatsen uitbreiding vereisten. De uitbreiding werd voor een bedrag van f 1 846 624— opgedragen aan Mannes- mann Nederland N.V. te Rotterdam. De aannemer is inmiddels in de noorde lijke voorhaven begonnen met het heien van betonpalen voor de betonnen loop bruggen naar de dukdalven. Brouwershavensche Gat Bodembescherming in de zuidelijke stroomgeul In de verslagperiode werden de laatste zinkstukken ter bescherming van de laag fijn grind gezonken en werd de nabestor- ting voltooid. De bodembescherming van de stroomgeul is thans gereed. In totaal werden verwerkt: 266 000 m2 zinkstukken, waarvan 49 000 m2 met een zanddichte zool; 38 000 ton asfaltmastiek; 75 000 ton stortsteen 10/60 kg; 145 000 ton stortsteen 60/300 kg en 92 000 ton grind. Werk- en opslagterrein bij West-Repart Bijna de gehele oppervlakte van het op slagterrein is thans met cement gestabili seerd. Het nog resterende gedeelte ter plaatse van de onderbouw van het zui delijk kabelbaangedeelte zal na het ge reedkomen van die onderbouw in het na jaar worden afgewerkt. De belopen en sloten werden definitief onder profiel ge bracht, doch pas in het najaar zal er gras worden ingezaaid. De omgelegde Rampweg met bijbehoren de parkeerterreinen kwam eind juni ge reed en kon vóór het begin van het toe ristenseizoen worden opengesteld. Werkweg tussen Schelphoek en West-Repart Met de aanleg van de werkweg werd in mei begonnen. Het werk wordt uitge voerd door de Aannemings Maatschap pij 'Schouwen-Duiveland' te Zierikzee on der directie van het Arrondissement Goes van de Rijkswaterstaat in de Directie Zee land. Het grondwerk is in volle uitvoe ring; een gedeelte van de wegverharding is al gereed. Fundering van de kabelbaan De zuidelijke oeverpyloon kwam gereed; van de noordelijke pyloon moet het bo vengedeelte nog worden aangebracht. Op de Middelplaat kwam het betonwerk van sloven en kabelverankering tot maai veldhoogte klaar; tevens werd een zeven tal jukken vervaardigd. Eind juni kon de tunnel in de omgelegde Rampweg voor het verkeer worden opengesteld. Damvak Springersdiep Begin april is men met het werk begon nen door een gedeelte van de bezinking met nabestorting onder de te maken havendammen aan te brengen. Enkele zinkstukken voor de verdediging van de damkop werden al vervaardigd, en tijde lijk opgeslagen in de werkhoven Den Osse. Na aanvankelijk stagnaties ondervonden te hebben als gevolg van het slechte weer, begon de profielzuiger 'Edax' op 27 mei in volcontinu-bedrijf (dat wil zeg gen 168 uur per week) zand te persen in het damvak. Nadat de cutterzuiger 'H.A.M. 207' al bij het stellen was uitge vallen wegens het breken van een spud- paal, werd op 10 juni de cutterzuiger 'Sliedrecht XVII' ingezet, eveneens in vol continu-bedrijf. De stroomgeul die het damvak moet krui sen is nagenoeg gesloten. In de verslag periode werd bij benadering 1 500 000 m3 zand in het werk gebracht. De mijnsteen voor de teenkaden werd deels geklapt en overigens uit elevator- bakken gelost op auto's en verder in de kaden uitgereden. Reeds werd 40 000 ton mijnsteen verwerkt in kaden en als vul ling van de eenheidscaissons. Het uit drie 507

Driemaandelijks bericht Deltawerken | 1969 | | pagina 61