eenheidscaissons bestaande landhoofd bij de kop van de dam en de uit eenheids caissons samengestelde loswallen zijn ge reed gekomen. Een begin werd gemaakt met de aanleg van de twee havendammen, samenge steld uit stortsteen 60/300 kg, stortsteen 300/1000 kg en mijnsteen. Deze materia len werden met drijvende kranen uit de pots of aanvoerschepen geladen in eleva- torbakken en met drijvende kranen in het werk gebracht. In de verslagperiode werd 50 000 ton steen 10/60 kg, 27 000 ton steen 300/1000 kg en 125 000 ton mijnsteen aangevoerd. De materialen werden deels direct ver werkt en deels opgeslagen in water depots. Bouw van de doorlaatcaissons Van alle twaalf doorlaatcaissons kwamen de vloeren gereed. Van vijf caissons kwam het tweede stort gereed; van één caisson werden de kolommen al gestort. De bekisting van de kopwanden van twee caissons is geheel gereed. Begonnen is met het maken van de bekisting voor de bovenregels van de dwarsspanten. Van zeven caissons zijn de diagonaal- verbanden gesteld en van zes caissons de schuifgeleidingen. De vloer en het tweede stort van de beide landhoofd- caissons kwamen gereed. Begonnen is met het maken en stellen van de bekis ting voor het derde stort. Voortgegaan werd met het aanbrengen van de filterglooiing op de taluds van de bouwput. Oosterschelde Werkhoven Schelphoek Ten behoeve van de werkzaamheden in de Oosterschelde werden in de verslag periode de volgende materialen aange voerd en in depots opgeslagen of ver werkt: 97 000 ton Belgische mijnsteen, 30 000 ton Duitse mijnsteen, 108 000 bos sen rijshout, 68 000 m2 filterdoek, 45 000 ton grind tout venant. Verder werden langs de taluds van de havenkom 21 opzetstukken voor eenheids caissons opgeslagen. Naast de werkhoven is een zate van as faltbeton gemaakt waarop zinkstukken met een zanddichte zool en klassieke kraagstukken gemaakt worden voor het werkeiland op de Roggenplaat. Bij het glad maken van het oppervlak van de zate werden enige moeilijkheden onder vonden. De oeververdediging van Noord- Beveland In mei werden de werkzaamheden ten behoeve van de oeververdediging van Noord-Beveland hervat. Begonnen werd met het storten van fosforslakken met be hulp van een afmeerponton en drie on- derlossers. De slakken worden per vracht auto vanaf de fabriek te Vlissingen-Oost naar de werkhoven 'Sophiapolder' ver voerd en aldaar van de loswal in onder- lossers geladen. Werkhoven Sophiapolder De werkzaamheden kwamen in deze ver slagperiode gereed. Het werk werd op 16 mei voor de eerste maal opgeleverd. Werkeiland op de Roggenplaat in de mond van de Oosterschelde Op 17 april werd het werk gegund aan de N.V. Aanneming Maatschappij 'Dijks- bouw'. Op 30 april daaraanvolgend werd het eerste zinkstuk ter plaatse van de aanzet van de schermdam aan de zuid oosthoek van het eiland gezonken. Het werk bestaat voornamelijk uit het aanbrengen van de randbezinking rond om het eiland, en vervolgens de opbouw van de mijnsteen- en zandasfaltkaden vanaf N.A.P. - 6 a 7 m tot N.A.P. en het daarachter persen van zand. In de aanloopperiode, tot 1 juni, werden 508

Driemaandelijks bericht Deltawerken | 1969 | | pagina 62