Eilanden, oeverstroken en oeververdedigingen in en aan het Veerse Meer Drie jaar geleden werd in nr. 38 (november 1966) van deze Berichten een kaartje afge drukt van het toen geldende bestemmingsplan voor het Veerse Meer. Daaaruit en uit het bijbehorende artikel kon in grote trekken worden opgemaakt wat er tot aan de herfst van 1966 zoal tot stand was gebracht op het gebied van de openluchtrecreatie. Voorzover de financiële middelen het toelieten is sindsdien gestaag verder gewerkt aan de verschillen de projecten. De in dit gebied werkzame Rijksdiensten hebben onder meer de volgende werken gerealiseerd: de aanleg van 5 km weg in het gebied ten zuiden van Kamper land, een wegvak van 2 km de Ruiterplaat ten zuidwesten van Kamperland, oever verdedigingen tot een lengte van bijna 2 km en de verdere inrichting van enkele gebie den voor de oeverrecreatie. Speciaal het druk bezochte gebied ten noorden van de haven 'De Piet' moet worden vermeld. Daarwerd een ringweg aangelegd, met parkeer plaatsen voorzien van wat strekt tot instandhouding van de openbare hygiëne, zoals papierbakken en toiletten. De bebossing rond de parkeerplaatsen werd uitgebreid. Met financiële steun van het Ministerie van Economische Zaken hebben voorts de gemeenten Arnemuiden en Wissenkerke hun jachthavenplannen op de Oranjeplaat en bij Kamper land kunnen realiseren. Het recreatieschap 'Het Veerse Meer' tenslotte heeft, eveneens met overheidssteun, het aantal aanlegplaatsen voor de watersport uitgebreid en ten zuiden van 'De Piet' een oevergedeelte omgevormd tot een verpozingseiland, 'De Omloop'. Er zal echter nog veel moeten gebeuren voordat het Veerse Meer zo is ingericht dat het optimaal kan functioneren als recreatiegebied. De behoefte aan recreatie in deze streek zal nog belangrijk toenemen naargelang de wegverbindingen met het achterland, onder meer via de in aanbouw zijnde deltadammen, worden voltooid of verbeterd. Het door 'Het Veerse Meer' gepubliceerde Ontwikkelingsplan 1967 geeft een overzicht van de in de komende jaren nog te treffen infrastructurele voorzieningen. Daarnaast zullen nog veel aandacht en geld nodig zijn voor de detailvoorzieningen, die immers voor een belangrijk deel het recreatieklimaat bepalen. Tot de infrastructurele projecten behoren enige onlangs door de Rijkswaterstaat in uit voering genomen werken zoals de aanleg van het eiland 'Arneplaat', de ontsluiting van het gebied 'de Middelplaten' ten noordwesten van Wolphaartsdijk en de constructie van oeververdedigingen tot een lengte van in totaal ruim 6 km. De aanleg van de Arne plaat is een onderdeel van het bagger- en eilandenplan dat is opgenomen in het boven genoemde Ontwikkelingsplan 1967 en waarvan thans het westelijke gedeelte wordt uit gevoerd door de realisering van een drietal eilanden en baggerwerken. De uitvoering daarvan zal geheel worden betaald door het Ministerie van Cultuur, Recreatie en Maat- 523

Driemaandelijks bericht Deltawerken | 1969 | | pagina 13