-0-8Q LOOPSTEIGER MET GOLFSCHOT AANLEGPLAATS PONT LOS -EN LAADSTEIGER Plattegrond van de Arneplaat Het voor het werk benodigde zand zal worden ontleend aan de ondiepte tussen het te maken eiland en het noordelijk daarvan gelegen Aardbeieneiland. Daardoor zal ten behoeve van de watersport een vaarverbinding worden gevormd tussen de geul westelijk van de Goudplaat en het ruime vaarwater langs Walcheren. De ontsluiting en inrichting van de Middelplaten De Middelplaten vormen het grotendeels drooggevallen en overigens ondiepe deel van het Veerse-Meergebied dat zich langs Zuid-Beveland uitstrekt van het Noord-Sloe tot nabij Wolphaartsdijk. Het westelijke gedeelte bestaat in hoofdzaak uit boven het zomer- boezempeil van N.A.P. gelegen slikken en platen, terwijl het oostelijke gedeelte, buiten een betrekkelijk smalle hoge schorrand, voornamelijk bestaat uit lage slikken, die bij het winterboezempeil van N.A.P. 0,70 m slechts gedeeltelijk droogvallen. De aan Zuid-Beveland grenzende strook grond, waarvan de breedte ligt tussen de 150 en 750 m, heeft een agrarische bestemming gekregen. De in het westelijk deel daar buiten gelegen gronden vormen met de erop aansluitende ondiepe wateren het natuur reservaat 'Middelplaten'. De scheiding tussen beide gebieden wordt gevormd door een 5 m brede weg, die op het ogenblik in aanleg is en die onder meer zal dienen voor de ontsluiting van de agrarische percelen. Deze weg vormt echter tevens het sluitstuk van een wegverbinding tussen het recreatiegebied ten noorden van Wolphaartsdijk, het ge bied voor oeverrecreatie ten noorden van 'De Piet' en het oostelijk van Arnemuiden in ontwikkeling verkerende recreatiegebied 'Oranjeplaat'. In een verdere toekomst zal deze weg een onderdeel kunnen vormen van een toeristische route rondom het Veerse Meer. In het lage oostelijke gebied krijgt het weglichaam de vorm van een kade met een kruin hoogte van N.A.P. 1,20 m. Het binnen de kade gelegen agrarische gebied zal te zamen met de westelijk erop aansluitende gronden worden bemalen. Het ondiepe en in de winter gedeeltelijk droogvallende gebied buiten de kade, oostelijk van het natuur reservaat, leent zich voor ontwikkeling in de recreatieve sfeer. Om meer vaargelegen- heid te scheppen voor de watersport buiten de directe invloedssfeer van de mogelijk toe nemende binnenscheepvaart, zou het ondiepe water hier mettertijd kunnen worden ver diept en zouden enkele eilandjes kunnen worden gevormd. 526

Driemaandelijks bericht Deltawerken | 1969 | | pagina 16