Vorderingen in de periode I juli - I oktober 1969 A. De werken van het Deltaplan Haringvliet Opruiming van de bouwput en beëindi ging van de stortebedden De belopen van de dijkgedeelten achter de landhoofden van de uitwateringsslui zen werden verder onder profiel gebag gerd. Bij het werk kwam 187 000 m3 zand vrij, dat in het Haringvliet werd geklapt. Om afschuiven van de zinkstukken te voorkomen werden de belopen ruw ge maakt door er ruggen van mijnsteen op aan te brengen. Op het noordwestelijke kwadraat is thans alle bezinking aange bracht. Het werk wordt voortgezet aan de zuidwestelijke zijde van de voormalige bouwput. Verwerkt werden 53 000 m2 zinkstuk en 23 000 ton stortsteen. Afsluiting van het Noord-Pampus; aan leg van de buitenhaven Het gehele weglichaam tussen de schut sluis en de uitwateringssluizen is thans opgespoten, ook het oostelijk plateau is in de verslagperiode gereedgekomen. De win- en perszuigers konden worden afge voerd. Aan de zeezijde werden de talucJs al onder profiel gebracht en tot N.A.P. 14 m met asfaltbeton bekleed. Voor de secundaire weg over de dam werd de aarden baan gereedgemaakt, terwijl een begin werd gemaakt met de kleibekle- ding. Bij de havendam werd voortgewerkt aan de aanleg van een glooiing van stort steen aan de zeezijde en een glooiing van koperslakblokken aan de havenzijde. Boven deze glooiing werd het zand on der profiel gebracht en met asfalt be kleed. De onderwaterbelopen aan de zuidzijde van de haven werden geprofileerd en met kraagstukken verdedigd. Aan de noord kant van de haven werd de teencon structie van houten damwand voortgezet. Het baggerwerk in de haven vond ge wone voortgang. Uitbreiding van de binnenhaven Op 30 september werd het werk geheel voltooid opgeleverd. In de verslagperiode werden de betonsloof en de bestrating van de loswal voltooid, alsook de ge- leidewerken, bestaande uit vloeipalen, aanvaargordingen en wrijfstijlen van tro pisch hardhout. Bodembescherming in het Rak van Scheelhoek De constructie van een steenkorst over de gehele drempel in het Rak van Scheel hoek werd voortgezet, en beëindigd met een 'neus' tegen de dijk achter het noor delijk landhoofd van de uitwateringsslui zen. 51 000 ton stortsteen en 5 000 ton grind werden nog verwerkt. Midden sep tember kwam het werk gereed. 555

Driemaandelijks bericht Deltawerken | 1969 | | pagina 45