Vervaardiging van betonblokken voor de sluiting van het Rak van Scheelhoek Op de werkterreinen in Oosterhout en Hellevoetsluis zijn tot op heden in totaal 34 000 blokken gefabriceerd. Hiervan zijn er 31 000 afgeleverd en gestapeld in de depots op het Voorns plateau. In Stellen dam zijn tot nu toe 30 000 blokken ge maakt, waarvan er 27 000 in depot zijn afgeleverd en gestapeld. Aansluiting van het boezemmeer De uitwateringssluis van het Zuiderdiep werd in verbinding gebracht met het boe zemmeer. Hiertoe werd 14 000 m3 grond in den droge ontgraven. De taluds van de toeleidingsgeul werden bekleed met grof grind van N.A.P. 0,50 tot N.A.P. 0,50 m. Volkerak Geul door de Plaat van Maltha; door graving van een gedeelte van de ringdijk van de bouwput voor de caissons en her stel van de ringdijk De werkzaamheden zijn op 25 september 1969 voor de eerste maal opgeleverd en goedgekeurd. De afsluitdam in het Volkerak en de uit breiding van het Hellegatsplein In de verslagperiode werd aanvankelijk met drie cutterzuigers en later met twee cutterzuigers zand geperst in de afsluit dam aan weerszijden van de caissons. Op 1 oktober was ter plaatse van de cais sons een zandhoogte bereikt van N.A.P. 6 m. In de dam en de daarbij behorende pri maire uitbreidingen van het Hellegats plein werd 4,5 miljoen m3 zand geperst. De aannemer heeft inmiddels de pers kade van mijnsteen aan de zuidzijde van de afsluiting voltooid en het benodigde zinkwerk uitgevoerd, waarna is begon nen met het profileren van het beloop en de verdere opbouw van grof grind, zware vlijsteen 80/200 kg, het plaatsen van dam- wand op N.A.P. 2,75 m en het gereed maken van het zandbeloop voor de tot N.A.P. 6 m reikende asfaltglooiing. Aan de noordzijde is in plaats van mijn- steen zandasfalt verwerkt met het asfalt- schip 'Jan Heymans'. Het tempo van de verwerking en de resultaten met dit mate riaal zijn tot nu toe bevredigend te noe men. Zandlichaam van de dam door het Volkerak. Stand van het werk op 19 september 1969 556

Driemaandelijks bericht Deltawerken | 1969 | | pagina 46