tri N Ir. J. Volkers verlaat de Deltadienst Het zal de meeste lezers van het Driemaandelijks Bericht reeds bekend zijn, dat ir. J. Vol kers, die als opvolger van prof. ir. P. Ph. Jansen op 1 november 1962 tot Hoofd van de Deltadienst werd benoemd, met ingang van 1 augustus j.l. wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd op zijn beurt zijn functie heeft moeten overdragen aan zijn opvolger ir. H. A. Ferguson. Ik wil niet nalaten aan het vertrek van de heer Volkers enkele woorden te wijden in dit tijdschrift. Gedurende het tijdvak van bijna 7 jaar waarin ir. Volkers de Deltadienst met een be wonderenswaardige energie en dadendrang heeft geleid, zijn belangrijke vorderingen gemaakt met de grote afsluitingswerken. De Grevelingen en het Volkerak werden beide afgesloten, terwijl de afsluiting van het Haringvliet vrijwel zijn eindfase heeft bereikt; in het Brouwershavensche Gat zijn de werken in volle gang en ook met het grootste en moeilijkste werk, de dam door de Oosterschelde, is reeds een begin gemaakt. Pleegt aan deze werken vooral in het Driemaandelijks Bericht veel aandacht te worden gewijd, ook van de problemen en activiteiten die verband houden met de wijzigingen die zich door de realisatie van het Deltaplan in het Zuidwesten van ons land voltrekken, werd in het Bericht uitvoerig melding gemaakt. Daaruit kan men zich een beeld vormen van de vele onderwerpen die de aandacht van de heer Volkers hebben gehad, en van de ontwikkeling van de plannen en denkbeelden gedurende zijn ambtsperiode. De toewijding waarmee de heer Volkers zich aan zijn werk heeft gegeven, heeft enige tijd terug een ernstige aanslag op zijn gezondheid gepleegd. Gelukkig heeft hij geheel hersteld zijn functie van hoofd van de Deltadienst nog weer kunnen vervullen. Het zij de heer Volkers gegeven in nog steeds goede gezondheid getuige te zijn van de uiteindelijke bekroning van een ontzaglijke hoeveelheid arbeid, waarin hij gedurende de laatste jaren van zijn carrière in overheidsdienst zulk een belangrijk aandeel heeft gehad. De Directeur-Generaal van de Rijkswaterstaat, Ir. J. van de Kerk. 515

Driemaandelijks bericht Deltawerken | 1969 | | pagina 5