Vorderingen 1 oktober 1969 - 1 januari 1970 A. De werken van het Deltaplan Haringvliet Opruiming van de bouwput en beëindiging van de stortebedden Het baggerwerk aan de belopen van de damgedeelten achter het zuidelijke landhoofd van de uit wateringssluizen is beëindigd. Er kwam 163 000 m3 zand vrij, dat in het Haringvliet werd ge klapt. Ook het aanbrengen van de bezinking kwam gereed. Het afstorten van zinkstukken vond normaal voortgang. Aan de zee zijde werden de nog resterende tetraëders geplaatst. Aan de rivierzijde kon, na het aan brengen van de kraagstukken, worden begonnen met het ma ken van de taludverdediging tot N.A.P. 5,10 m, bestaande uit een laag grof grind afgedekt met een laag stortsteen. Verwerkt werden 31 400 m2 zink- stuk, 54 800 ton stortsteen en 16 861 ton grof grind. Aanleg van de buitenhaven Het baggerwerk in de buiten haven werd voortgezet. De uit komende specie tot een hoe veelheid van 150 000 m3 werd geklapt in het Haringvliet. Met een drijvende kraan werden de onderwaterbelopen geprofileerd, waarna ze werden bekleed met kraagstukken. Op de havendam werd de asfaltbekleding voltooid. Het zetten van glooiingen en het aanbrengen van kleibekledingen werd voortgezet. Aan de rivier zijde werd de teenconstructie van houten damwand geplaatst en de asfaltslab aangebracht. Verwerkt werden 4000 ton giet- asfalt, 11 000 ton asfaltbeton, 30 000 m3 klei, 5000 m2 kraag stuk en 18 000 ton stortsteen. Kabelbaan over het Rak van Scheelhoek In de verslagperiode kwam de staalconstructie van de kabel baan gereed en werden de kabels op de bedrijfsspanning Opslag van betonblokken op het Voornse plateau van 300 ton per stuk gebracht. De meeste gondels, evenals alle inmiddels aangevoerde stort- balken, werden bedrijfsklaar ge maakt. De stalen steigerwerken met de instapbordessen kwa men op beide oevers gereed. Ook is op het strand van Voorne een onderkomen gemaakt voor de richtlichten-installatie. De installatie zelf, die zal wor den gebruikt voor de bepaling van de stortplaatsen, werd gedeeltelijk gemonteerd. In deze periode is ook een aan tal proeven uitgevoerd betrek king hebbende op de dynami sche en statische belastingen van gondels en kabelbaan en de capaciteit van de kabelbaan; hiervoor werden ongeveer 700 blokken afgeworpen in het sluitgat. Vervaardigen van betonblokken voor de sluiting van het Rak van Scheelhoek Op de werkterreinen in Ooster hout en Hellevoetsluis waren aan het einde van 1969 in totaal 62 735 blokken gemaakt, waar van er 58 500 afgeleverd en ge stapeld werden in de depots op het Voornse plateau. In Stellendam werden 61 900 blokken gemaakt, waarvan er 60 260 in depot zijn afgeleverd en gestapeld. 52

Driemaandelijks bericht Deltawerken | 1970 | | pagina 54