Vorderingen 1 januari- 1 april 1970 A. De werken van het Deltaplan Haringvliet Opruiming van de bouwput De werkzaamheden zijn op 15 januari voor de eerste maal opgeleverd en goedgekeurd. Afsluiting van het Noord-Pampus In de achter ons liggende ver slagperiode is het zinkwerk gereed gekomen. Nu wordt de laatste hand gelegd aan de ver dediging van de glooiingen. Begonnen is met het aanbren gen van klei- en teelaarde-af- dekkingen en het inzaaien met gras en graan. Sluiting van het Rak van Scheelhoek Kabelbaanbedrijf Voor de afsluiting van het Rak van Scheelhoek zijn 140 000 betonblokken vervaardigd van 2,5 ton elk. Het eerste blok werd gemaakt op 17 maart 1969 en het laatste op 13 februari jongstleden. Op de 17e februari waren alle blok ken in de depots afgeleverd en opgestapeld. De dagproduktie bedroeg, onwerkbare dagen meegerekend, gemiddeld 630 blokken. De werkzaamheden met de kabelbaan zijn begonnen met een proefperiode, waarin de aan nemer de installatie op zijn werking kon beproeven. Ook de opleiding van de motordrijvers, in de wandeling gondeliers ge noemd, heeft in deze periode plaatsgevonden. Na afloop van de proefperiode heeft minister Bakker op 2 maart vier blokken gestort, als officiële start van de bouw van de sluit- kade. Het storten van de blokken gaat dag en nacht door. Het werk, dat in een twee-ploegendienst wordt verricht, wordt alleen in de weekends gedurende langere tijd dan een paar uur onder broken. Het aantal gestorte blokken was eind maart de zestigduizend reeds gepasseerd. Stagnaties met ernstige invloed op de voortgang van het sterf proces hebben zich niet voor gedaan. Enkele moeilijkheden met de draaischijven, voorname lijk met het elektrische gedeelte, zijn opgevangen door tijdelijk van circuit-rijden over te scha kelen op zogenaamd pendelen, heen- en terugrijden van de gondels over één kabel. Afhan kelijk van de plaats van het stortvak kon dan nog een goede produktie verkregen worden. Een ernstig ongeluk, waarbij een gondel voortijdig van een draaischijf reed en omlaag- 104

Driemaandelijks bericht Deltawerken | 1970 | | pagina 50