door een drijvende kraan gelost op een transportband die het grind op de blokkenkade uit strooide. Het grind werd gestort aan die kant van de dam waar de hoogste waterstand was, zodat de lekstroom als gevolg van het verval over de dam het grind het damlichaam inspoelde; bij gelijke waterstand binnen en buiten werd tussen de beide kruinen gestort. Aanvankelijk werd met één werkeenheid ge werkt, maar vanaf 10 mei kwam er een tweede drijvende kraan met transportband bij. Op 10 juni werd dit werkonderdeel voltooid. Bij wijze van proef werden twee gedeelten van de sluitkade, een van 15 m en een van 50 m lengte, niet met grind ingewassen. In de blokkenkade werd in totaal 160 000 ton grind 30/100 mm verwerkt; van maandags tot vrijdags werd dag en nacht gewerkt. Zandbedrijf Direct na het neerlaten van de schuiven der doorlaatcaissons werden de profielzuigers 'Bever wijk 37' en 'Edax' ingezet om de caissonrij aan beide zijden in te pakken in een zandlichaam. Er werd in vol-continudienst gewerkt, dat wil zeggen dag en nacht en in de weekends, 168 uur per week. Tot 25 mei was de bakkenzuiger 'Beverwijk 39' met vijf bakken eveneens vol- continu in de weer om het stort aan de binnenzijde van de cais sons te suppleren. In het zuidelijk sluitgat werd zand geperst vanaf 8 mei; toen werd de profielperszuiger 'Slie drecht 22' ingezet, en op 15 mei de 'Sliedrecht 12', beide in vol- continudienst. Het zand werd geperst van noord naar zuid, waarbij de 'Sliedrecht 22' samen met de vanaf 10 mei aan de zeezijde werkende sleephopper zuiger 'Geopotes VI' het stort aan de zeezijde opvulde. Vanaf

Driemaandelijks bericht Deltawerken | 1971 | | pagina 52