Te Goes was al gevestigd een bureau van de afdeling Waterhuishouding, dat ook voorheen verkenningen verrichtte in het Deltagebied, en dat nu op eenvoudige wijze aan de nieuwe afdeling kon worden verbonden. Het laboratoriumwerk zal worden verricht in ook vroeger als laboratorium gebruikte ruim ten in het gebouw van het Landbouwcentrum te Goes. De samenstelling van het onderzoeksprogram ma komt tot stand in samenspraak met tal van verwante instituten waarmee wordt samen gewerkt. De werkzaamheden worden begeleid door een stuurgroep waarin het Rijksinstituut voor Natuurbeheer te Leersum en Arnhem, het K.N.M.I. te De Bilt, het Biologisch Station Weevers' Duin te Oostvoorne en het Delta- Instituut voor Hydrobiologisch Onderzoek te Yerseke door hun directeuren vertegenwoor digd zijn; voorzitter van de groep is het Hoofd van de Deltadienst. Van de instellingen waarmee wordt samen gewerkt moeten, behalve de reeds opge somde, nog worden genoemd: het Rijksin stituut voor de Zuivering van Afvalwater te Voorburg; de Inspectie voor de Volksgezond heid, belast met het toezicht op de Hygiëne van het Milieu, te Leidschendam; het Rijks instituut voor Volksgezondheid te Bilthoven; het Instituut voor Bodemvruchtbaarheid te Haren; het Instituut voor Gezondheidstech niek T.N.O. te Delft; de Drinkwaterleiding van Rotterdam; de N.V. Kema te Arnhem; en ver schillende Universiteiten en Hogescholen. De afdeling Milieu-onderzoek zal zich in de komende jaren met name gesteld zien voor de Het voormalige raadhuis van 's Heer Arendskerke, thans behuizing van de afdeling milieu-onderzoek van de Delta dienst taak, de coördinatie te bevorderen van te verrichten systematische lange-termijn-onder- zoekingen in het Deltagebied van milieu hygiënische, biologische, bodemkundige en fysische aard; ze zal leemten in de kennis op al die terreinen moeten opsporen, en ze aan vullen door middel van gerichte meer funda mentele korte-termijnonderzoekingen. Ten aanzien van het milieubeheer en de in dit verband te treffen maatregelen zal ze adviserend optreden. Daarbij zal ze contacten leggen en in stand houden tussen onder zoekers en onderzoekinstituten enerzijds en de uitvoerders en beheerders van werken anderzijds. Ook zal ze als raadgeefster kunnen fungeren voor andere overheids diensten, waar het kwestie betreft van milieu-onderzoek in het Deltagebied. 445

Driemaandelijks bericht Deltawerken | 1972 | | pagina 7