Uitreiking van de Delta-zegel Op dinsdag 15 februari vond in de werkkamer van de minister van Verkeer en Waterstaat een kleine plechtigheid plaats ter viering van het verschijnen van de speciale Deltazegel die de Posterijen dit jaar hebben uitgebracht. In aanwezigheid van een aantal functionaris sen van het Ministerie en van de Rijkswater staat werd de minister een rood carnet aangeboden waarin exemplaren waren op genomen van na-oorlogse uitgaven van postzegels die verband houden met de Water staat, en een exemplaar van de zojuist uit gekomen Delta-zegel, voorzien van een eerstedag-afstempeling. Bovendien bood de directeur-generaal van de P.T.T. de minister een compleet vel Deltazegels aan met een speciale opdracht aan de Rijkswaterstaat, en deed daarbij het verzoek dit ingelijste vel postzegels een waardige plaats te verschaffen als wandversiering in een der Rijkswater staatskantoren. Daarna kon de Delta-zegel, die hierbij enigs zins vergroot wordt afgebeeld, zijn weg als frankeerzegel beginnen. Deze postzegel wordt slechts gedurende korte tijd uitgegeven, maar de geldigheidsduur is onbeperkt. Aanvankelijk lag het in de bedoeling de zegel het licht te doen zien op 21 december, de dag dat de Koningin de dam door het Haringvliet officieel in gebruik stelde, en een rit maakte over de Brouwersdam. Daarna trachtte men 1 februari te halen, herdenkdag voor de watersnood van 1953. Uiteindelijk werd het om geen andere dan praktische redenen 15 februari. De postzegel geeft de kaart van het Delta gebied te zien in meerkleurendruk. Het ontwerp is van R. J. Draijer te 's-Graven- hage. petïAPLAN 20 C NEDERLAND

Driemaandelijks bericht Deltawerken | 1972 | | pagina 5