De Delta-federatie heeft een aantal aanbe velingen gedaan ten aanzien van de accomo- datie die voor de sportvisserij in het Delta gebied tot stand zou moeten worden ge bracht. Uitgaande van een behoefte van 2700 bootjes in de nabij toekomst en van 8000 bootjes op langere termijn, heeft men de behoefte aan ligplaatsen vastgesteld, op basis van 3.50 m steigerlengte voor vier boten. Aangezien er op het moment maar drie Deltahavens volledig voor de sportvisserij zijn ingericht, - Wolphaertsdijk, Nieuw Vosse- meer en recentelijk de Piet in het Veerse Meer - bestaat er een vrij grote behoefte aan nieuwe visbootaccomodatie. Combinatie met jachthavens lijkt niet altijd aan te bevelen: de verschillende waarde van zeil- en vissersboten maakt de accomodatie of voor de een te duur of voor de ander te primitief. Het levensritme van vissers en zeilers is ook te verschillend. Wel zou men zich kunnen voorstellen dat beide groepen waar hun havens dicht bij elkaar liggen, een groot deel van de land- faciliteiten delen. Een nieuwe sportvissershaven kan men zich voorstellen als een rechthoekig, tegen wind golven beschermd bassin, met een vaardiepte van tenminste 90 cm bij de laagste waterstand. De steigerlengte binnen zo'n haven zou men zo groot mogelijk moeten maken met behulp van een aantal dwars op de hoofdsteiger drijvende steigers. Er moet voorts een een voudige berggelegenheid zijn, een sani taire voorziening, een parkeerplaats annex open botenberging en een trailerboothelling. Additioneel kan aan de haven nog de eis worden gesteld dat het voorste gedeelte ervan diep genoeg moet zijn om als vluchthaven te kunnen dienen voor kleine jachten. De federatie heeft voorts geïnventariseerd welke bestaande havens in het Deltagebied nu reeds of straks wanneer het getij er wegvalt, moge lijkheden bieden om geheel of gedeeltelijk als sportvissershaven te worden gebruikt, en harerzijds ook al getracht, gemeenten voor haar denkbeelden te interesseren. Zonder tezeer op de ontwikkelingen vooruit te lopen, kunnen we stellen dat er in prin cipe voldoende mogelijkheden zijn op te sommen om bestaande havens aan te passen en nieuwe havens in te richten, in elk geval zo, dat in overeenstemming met het te ver wachten gebruik voldoende accomodatie ont staat om de sportvissers aan hun trekken te laten komen. 8

Driemaandelijks bericht Deltawerken | 1972 | | pagina 10