Vorderingen 1 oktober 1972-1 januari 1973 A. De werken van het Deltaplan Haringvliet De toe- en afvoerleidingskanalen naar en van de nieuwe inlaat- sluis van de Zuiderdiepboezem kwamen gereed. Langs de westzijde van de werkhaven te Hellevoetsluis werden de restanten van de vroegere steendepots opge ruimd: de afkomende materialen werden in één depot bijeen gebracht. Het westelijke haven terrein werd geëgaliseerd en met een laag teelaarde afgedekt. Volkerak Derde sluis met overbrugging en iniaat- en jachtensluis Voor het verlengen van de overbrugging zijn thans 370 betonpalen geheid; er is een begin gemaakt met de opbouw van de pijler en het landhoofd. De eerste twee vloermoten van de 3e sluis zijn gestort. De grondverbetering onder de peilers van de overbrugging van de inlaatsluis en de pijlers van de inlaatsluis zijn aange bracht. De bouw van de pijlers is vertraagd omdat ter plaatse van twee pijlers het zand moest worden verdicht: naar bleek uit de te lage sondeerwaarde was de ondergrond er te los. In middels is een gedeelte van de damwand geheid en is de vloer van een vleugelwand gestort. Op het Hellegatsplein wordt naast de autosnelweg een terrein in gereedheid gebracht voor de produktie en opslag van voorgespannen liggers. Er moeten 260 liggers worden ge maakt, het grootste deel ter lengte van 38 m en met een gewicht van 80 ton. Op 1 maart zal met de produktie worden begonnen. Brouwershavense Gat Wat aan de afwerking van de dam door het Brouwershavense Gat nog resteert te doen, betreft alleen beplantingen en verkeers- voorzieningen. Op verscheidene plaatsen op de binnenberm zijn in decern ber struiken geplant, totaal 150 000 stuks. Ook werd een begin gemaakt met het aan brengen van vangrailconstruc ties langs de weggedeelten na bij de onder de hoofdrijbanen er parallelwegen doorlopende verkeers- en voetgangers tunnels. Oosterschelde De werkzaamheden aan de damaanzet tegen Noord-Beve land verliepen vlot. Grotendei Is zijn ze gereedgekomen. Enke e terreingedeelten moeten nog worden voorzien van een zan I- en cementstabilisatie, enkele andere gedeelten moeten noc worden afgedekt met klei. Een begin is gemaakt met de werkzaamheden voor de aanleg van een werkweg tussen de damaanzet en de provinciale weg. De werken aan het damvak tus sen de werkeilanden Neeltje 164

Driemaandelijks bericht Deltawerken | 1973 | | pagina 54