aangebracht, dicht. Nog tijdens de asfaltverwerking werd tot eind september 65 000 m3 klei over de volle breedte van de dijk aangebracht, zodat voor 15 oktober de vereiste water- kerende hoogte tot N.A.P. 9 m was bereikt. Aansluitend heeft men de laatste werkzaamheden voltooid, zoals de aanleg van een binnenberm- weg, een riolering en een ont wateringsconstructie voor de de afvoer van regen- en grond water, het maken van drie overgangen voor voetgangers, hekwerken en aanpassings- werken. Begunstigd door de weersom standigheden kon de aannemer het werk in één jaar voltooien. De totale kosten van de ver hoging van dit dijkvak belopen, inclusief grondaankoop en aanpassingswerken, f20,9 mil joen. Werkhaven en zeewaterbassin op Texel De werkzaamheden aan de werkhaven naderen hun vol tooiing. Oever- en taludbekle dingen zijn aangebracht. De asfaltbetonverhardingen en de bestrating zijn grotendeels voltooid. Terreinen en taluds zijn met teelaarde afgewerkt en ingezaaid. Het zeewaterbassin is voltooid, behoudens enig aansluitend werk, dat verband houdt met de te maken inlaatsluis en uitlas - constructie. Inlaatsluis en een uitlaatcon- structie in de zeedijk van het waterschap Texel De uitlaatconstructie is vrijwe voltooid; ze is zelfs al in be drijf. Ook de inlaatsluis is, behoudens de bovenbouw, voltooid. De bouwputten van stalen danwand zijn getrokkei Met het monteren van de mechanische bewegingswerke i is een aanvang gemaakt. De sluis is echter reeds in bedrij gesteld. De bijkomende werken zoals grondwerken en asfalt- bekledingswerken naderen hui voltooiing. 166

Driemaandelijks bericht Deltawerken | 1973 | | pagina 56