rege en in een bepaalde streek soms worden gec mbineerd met plannen tot uitvoering van ruik ?rkaveling, concentratie van bemalingen, san' ring van havenaccomodaties enzovoorti Om sen zo vlot mogelijk overleg te bevorde ren s een werkcontact in het leven geroepen. Dat s een overlegorgaan waarin naast de Rijk waterstaat, de Provinciale Waterstaat en de ultuurtechnische Dienst vertegenwoordigd zijn De loor de beheerders en hun adviseurs op- ges elde plannen worden in het werkcontact bes udeerd. In overleg met de beheerders en hun eventuele adviseurs worden zonodig wij: gingen in de plannen aangebracht. Als ten lotte over een plan in het overlegorgaan ove eenstemming is bereikt, moet de beheer der iet ter goedkeuring door de minister van Verkeer en Waterstaat, indienen bij de regio nale directie van de Rijkswaterstaat. Deze dienst zorgt voor de formele afwikkeling van het verzoek, daarin begrepen het toekennen van de rijksbijdrage. De overeenstemming over een aanpassingsplan in het werkcontact garan deert uiteraard niet de goedkeuring door de minister, maar maakt die wel waarschijnlijk. Als norm voor de aanpassing van een gemaal wordt een capaciteit aangehouden van 8 m3/ min. 100 ha. Als de capaciteit van een be staand bemalingswerktuig in de, nieuwe situa tie daalt tot beneden die norm, dan vindt op kosten van het Rijk aanpassing plaats tot een capaciteit van 8 m3/min. 100 ha. Meestal is de capaciteit van een gemaal hoger dan de ge noemde norm en bedraagt ze wel 10 tot 12 m3/min. 100 ha. Wil de beheerder de oude capaciteit terughebben, dan zal dat in dit Ove zicht van de voornaamste aangepaste waterstaatswerken in het noordelijke deel van het Del rgebied. nurr ner object gemeente Goeree-Overflakkee A 3 1 gemaal haven van Middelharnis Middelharnis A3 2 gemaal Wittebrug c.a. Goedereede A3, 4 gemaal Generale Dijkagie van Stellendam Goedereede A3 16 gemaal Nieuwe Stad en Lieve-Vrouwenpolder Middelharnis Voorne-Putten B 3 1 gemaal Oud-Schuddebeurs Geervliet B 3/ 2 haven van Zuidland Zuidland B 3, 3 gemaal Oudenhoorn Oudenhoorn B 3,, 5 gemaal Polder Zuidoord Zuidland Hoeksche Waard C 3. t haven van Puttershoek Puttershoek C 3, 3 gemaal Mookhoek en Trekdam 's-Gravendeel C 3, 3 gemaal Lande van Essche Strijen C 3/3 gemaal Torensteepolder Numansdorp C 3, 10 haven van Numansdorp Numansdorp 0 3/11 gemaal Molenpolder Numansdorp C 3, 2 haven van Nieuwendijk Zuid-Beijerland C 3 <7 gemaal Strijensas Strijen C 3. 8 gemaal polder Oud-Beijerland/ Westmaas Nieuwland c.a. Oud-Beijerland IJsselmonde D 3, 5 gemaal Waal- en Develpolder Heerjansdam D 3- .2 gemaal Waterschap De Koedood Barendrecht D 3/ 13 gemaal Oud- en Nieuw Reijerwaard Ridderkerk Alblasserwaard H 3,1 gemaal Waterschap De Nederwaard Nieuw Lekkerland/ Alblasserdam Eiland van Dordrecht 13/ Zuidhaven polder De Biesbosch Dordrecht 1 3/ gemaal Prinsenheuvel Dordrecht 253

Driemaandelijks bericht Deltawerken | 1973 | | pagina 35