getij wordt bespoeld, maar dat na de afslui ting van de Oosterschelde voor nadere inrich ting beschikbaar zal komen. De ontsluitingsweg van het nieuwe gebied zou bij een voortzetting van de baanverdubbe- ling van de autoweg voorbij Bruinisse even eens kunnen worden doorgetrokken naar de westelijk van Bruinisse ontworpen recreatie elementen. Op grond van een globale raming verwacht men dat het onderhavige gebied omstreeks 1980-1985 op een mooie zomerzondag rond 3000 recreanten zal kunnen opvangen en om streeks het jaar 2000 zelfs het dubbele. In het centrale deel van het gebied waar de meeste recreanten kunnen worden verwacht is nabij de baai een parkeerterrein ontworpen voor 550 auto's; overigens kunnen de bezoe kers parkeren op de bermen van de ontslui- heid worden aangelegd. Voor meerdere be schutting van de oeverrecreanten is in het centrale deel een twaalftal halfcirkelvormige grondruggen ontworpen, waarvan de taluds gedeeltelijk met struikgewas zullen worden beplant. Tegelijk met de uitvoering van de tweede fas 3 van het project zullen de overige recreatieve voorzieningen tot stand worden gebracht: sanitaire voorzieningen, horecavoorzieninger afvalbakken, bromfietsen- en fietsenstallingen en drijflijnen voor het afbakenen van diepere watergedeelten. Deze voorzieningen zullen geleidelijk tot stand kunnen worden gebrach al naar de behoefte daaraan blijkt te groeien Wat betreft de sanitaire voorzieningen zal worden begonnen met de installatie van 12 toiletten en 6 douches verdeeld over een drietal gebouwtjes. In het nabij het centrale Recreatie aan het Grevelingen- meer tingsweg, die daartoe plaatselijk zouden kun nen worden verhard. In overeenstemming met het open en wijdse landschap is de beplanting zo summier moge lijk gehouden. Nabij de baai en het parkeer terrein, en ook langs de zuidzijde van de ontsluitingsweg, zijn enige beplantingsstroken ontworpen. Tussen de Grevelingendam en de beplantingsstrook langs de weg kan, na ge bleken behoefte, aanvullende parkeergelegen- parkeerterrein te stichten hoofdgebouwtje zal tevens een dienstruimte worden ingericht voor het toezichthoudend personeel. Dit ge bouwtje wordt zodanig opgezet dat er nader hand een verkoopruimte voor consumpties er andere benodigdheden aan kan worden toe gevoegd. Het thans tot stand te brengen project biedt een goede uitgangssituatie voor de verdere ontwikkeling van de recreatie langs de Greve lingendam. De wijze waarop een en ander zien gaat voltrekken, zal sterk afhangen van de overige ontwikkelingen in het oostelijke deel van het Grevelingenmeer. Daarbij speelt onder meer de mogelijke aanleg van een spaarbekken voor de drinkwatervoorziening een belangrijke rol; daarvan zou een sterke stimulans uit kunnen gaan voor een intensi vering van de recreatieve ontwikkeling. 314

Driemaandelijks bericht Deltawerken | 1973 | | pagina 48