^0 Voormalig schor Oud hoog voormalig schor. Middenschor, het gebied met kreken en oever- kommen, wallen. Schorrand. Voormalig slik Gebied met spartinaduintjes en primair schor (overgangs gebied). Vlak (flauw hellend) slik, verder van het water af, relatief hoog. Vlak (flauw hellend) slik, dicht bij het water, relatief laag. Geulen en prielen. Dijklichaam 'ig. 2. Integratiekaart van het tebied volgens grote land- chapseenheden inks. Begroeiing van een uintje voor de schorrand, be- taande uit Akkerdistel, Cana- :ese fijnstraal, Wilgenroosje. Op de voorgrond Zeekraal ig. 3. Schema van de opstel- ng voor de vangst van loop evers GLASPLAAT TRECHTERVALl DOORSNEDE) soorten die zich uitsluitend lopend verspreiden zijn het gebied nog niet of nauwelijks binnen gedrongen. Bij de meeste dimorfe soorten zijn de gevleugelde exemplaren in de meerder heid. Over het algemeen is het aantal gevangen kevers echter gering. Dat komt gedeeltelijk doordat de bemonsteringsperiode nog maar kort is geweest, gedeeltelijk door het geringe aantal vangtrechters. Dit bemoeilijkt een goede vergelijking tussen de vangsten op verschillende plaatsen. De uitkomsten kunnen dan ook voorlopig nog alleen globale indruk ken geven van de stand van zaken. Zoogdieren Het zoogdierenbestand op de Slikken van Flakkee wordt voornamelijk geschat op grond van de inhoud van uitgezette klapvallen en van het onderzoek van schedels en schedel- resten die worden aangetroffen in de syste matisch verzamelde braakballen van uilen en dagroofvogels. Voor en kort na de afsluiting van het Brouwershavense Gat was de Noordse woelmuis buiten de omkade delen van de schorren waarschijnlijk het enige zoogdier. Na de afsluiting heeft deze soort zich sterk uitgebreid. Het is echter te verwachten dat de Noordse muis, die men in onze streken eigen lijk beschouwt als een relict uit de ijstijd, verdrongen zal worden door de Veldmuis, zo als dat ook elders in Nederland is geconsta teerd. Alleen op enkele zeer vochtige en met halofyten begroeide delen zal deze soort zich misschien kunnen handhaven. Andere soorten waarvan het voorkomen op de Slikken van Flakkee is vastgesteld zijn: Aardmuis, Huis muis, Bosmuis, Dwergmuis, Huisspitsmuis, Bosspitsmuis en Dwergspitsmuis. Te ver- 383

Driemaandelijks bericht Deltawerken | 1974 | | pagina 11