Vorderingen 1 april—1 juli 1974 A. De werken van het Deltaplan Derde schutsluis, inlaatsluis en jachtensluis in de Volkerakdam Het betonwerk van de derde schutsluis is nagenoeg vol tooid. Voortgegaan werd met de opbouw van twee pijlers van de inlaatsluis tot N.A.P. 3,50 m, dat is de hoogte die overeenkomt met de bovenkant van de schuif in neergelaten toestand. Tevens heeft men de opbouw van het benedenhoofd van de jachtensluis en het maken van de vleugelwanden aan beide zijden van de sluis voortgezet. Ook het werk aan de pijlers voor de overbrugging van de schutsluis vordert; er moet nu nog één pijler worden ge maakt, en het westelijke land- hoofd. De fabricage van voor gespannen liggers voor deze brug is nagenoeg voltooid. In een aantal velden zijn de liggers reeds aangebracht. Tegelijkertijd zijn in uitvoering de bij de inlaatsluis, jachten sluis en derde schutsluis be horende geleidedammen, voor havens, toeleidingsgeulen en stortebedden. Een begin werd gemaakt met de uitbreiding van de noordelijke voorhaven ten behoeve van de derde schut sluis. De bestaande taludverde diging werd opgenomen en in den droge verwerkt op het nieuw gegraven talud. Uit de toeleidingsgeulen en de voorhavens is in totaal 594 000 m3 specie gebaggerd. Ten be hoeve van de geleidedammen is 660 000 m3 zand geklapt, waarop 64 000 m2 bezinking is aangebracht. In de verslagperiode is be gonnen met de aanvoer en het verwerken van mijnsteen in de perskaden. Verkeerskokers op het Helle gatsplein Op 8 maart jongstleden is te Utrecht de bouw aanbesteed van drie verkeerskokers in ge wapend beton op het Hellegats plein. Het werk werd opge dragen aan de laagste in schrijver, de firma Haverkort te Vroomshoop, voor een bedrag van f 3 427 000,-. Voor de bouw vakvakantie zullen alle vloer moten van het meest zuidelijke kunstwerk gereed zijn, en één of twee moten van het op gaande werk. Van het noorde lijkste kunstwerk zijn thans vier vloermoten gestort. Oosterschelde In de werkhaven Neeltje Jans werd in de afgelopen periode stortsteen aangevoerd en in depot opgeslagen. In de werk haven Schelphoek werd steen slag aangevoerd voor de steen- asfaltmatten, en deels recht streeks overgeslagen in eleva- torbakken, deels in depot gelost. In de werkhaven Noordland werden staalslakken aange voerd, die worden verwerkt op de bodembescherming van betonbiokkenmatten in de Roompot. In de fabriek op het werkterrein van de haven Schelphoek worden wapenings- netten samengesteld voor de randbezinking in de Hammen. Ze worden opgerold en tegelijk met het polypropeendoek en de betonblokken voor de rand- verzwaring afgevoerd naar het asfaltschip 'Jan Heymans'. Dit schip is in de verslagperiode verder geautomatiseerd, en is thans in vol bedrijf bezig met het produceren en afzinken van steenasfaltmatten voor de bodembescherming in het sluit gat Hammen. Ook het leggen van beton biokkenmatten in de Roompot werd voortgezet. In deze periode werden 40 stukken af gezonken van 200 x 30 m. Een gedeelte van de matten werd met 200 kg staal- of loodslakken per m2 nabestort. Alle pylonen voor de kabel banen kwamen geheel gereed, uitgezonderd koppelingspyloon 4 in de Roompot, waarop de koppelligger en de kop nog moeten worden gemonteerd. C. De werken ten noorden van Hoek van Holland Verzwaring van de omringdijk bij de haven van Oudeschild op Texel Op vrijdag 11 januari 1974 is het 484

Driemaandelijks bericht Deltawerken | 1974 | | pagina 56