7. Schema van de infor- ie-inwinning 0PNEMÜR5 afgelezen. Omdat er 128 meetkanalen zijn betekent dit 3600/3 X 10 X 128 circa 1,3 miljoen waarnemingen per uur. Automati sering is hierbij wel op zijn plaats. Digitale registratie van de waarnemingen heeft de voorkeur gekregen boven alleen maar analoge registratie, omdat het in dit laatste geval onmogelijk is de waarnemingen verder te bewerken. De gegevens-inwinningsinstalla- tie in de meetkeet op de wal bewerkt de binnenkomende signalen zodat ze op een magneetband kunnen worden opgeslagen. Eén magneetband kan de gegevens van ongeveer één uur bevatten. Cm te voorkomen dat er een magneetband moet worden gewis seld juist wanneer de proef een kritiek stadium bereikt, wordt er met twee recorders gewerkt. De eerste recorder start een half uur voor de proef aanvangt, de tweede recorder bij het begin van de proef. Op deze manier overlappen de banden elkaar steeds half. De meetkeet is voorzien van een klimaatrege ling om vooral de gevoelige magneetband optimaal te beschermen. Voor de verwerking van deze magneetbanden op een computer zijn inmiddels programma's gemaakt die het mogelijk maken binnen enkele dagen de miljoenen waarnemingen in een handzame vorm beschikbaar te hebben. Gezien de korte tijd die beschikbaar is voor de evaluatie van de proeven, is dit zonder meer een noodzaak. Naast de registratie op de magneetband kunnen de signalen van 18 opnemers op analoge recorders worden geschreven, zodat tijdens de proef een visuele controle van het gebeuren mogelijk is. De uitlezingen van de horizontale verplaatsingsopnemer worden vastgelegd door een printer. REGI5TRATtE OP MAGNEETBAND FYSIEK TRANSPORT 221

Driemaandelijks bericht Deltawerken | 1975 | | pagina 59