Vorderingen 1 juli-1 oktober 1975 A. De werken van het Deltaplan Volkerak Derde schutsluis, inlaatsluis en jachtensluis Alle werkzaamheden aan de voorhavens van de derde schut sluis zijn gereedgekomen. Aan de Hollands-Diepzijde wer den al vier puntdeuren inge- hangen. De inlaatsluis is, voor wat betreft het betonwerk, helemaal klaar. Ook de bedieningshuisjes voor de jachtensluis naderen hun voltooiing. De overbrugging van de sluizen is inmiddels zover gevorderd dat een begin kon worden gemaakt met het aanbrengen van asfaltbeton op het brugdek, en met het stellen van vangrails en leuningen. Gebouw K is voor 80% gereed. Verkeerskokers op het Hellegatplein De verkeerskokers zijn in deze periode klaargekomen en opgeleverd. Geleidedammen, voorhavens, toeleidingsgeulen en stortebed- den voor de inlaatsluis en de jachtensluis Uit de toeleidingsgeulen en de voorhavens is thans in totaal ruim 3 miljoen m3 specie ge baggerd. De stortebedden van de inlaat- en jachtensluis zijn gereed, evenals de glooiingen in de bouwput. De uitkomende specie is, voorzover ze bruik baar was, verwerkt in een aantal ophogingen op het Hellegat plein. De bouwput voor de inlaat- en jachtensluis werd geïnundeerd. Damaanzet aan de kant van Schouwen, d.d. 18 aug. 1975 Brouwershavense Gat Bouw van de doorlaatsluis Op 16 mei vond de aanbeste ding plaats van het betonwerk voor de doorlaatsluis in de Brouwersdam. Het werk werd gegund aan de aannemers combinatie Dirk Verstoep B.V. te Gouderak en Van Hattum en Blankevoort B.V. te Beverwijk. De aannemingssom bedraagt f 11 303 000,-. Met de uitvoerinc werd op 23 juni een begin gemaakt. Onder de sluis is een grondverbetering aangebracht, en met de ontgraving voor de bouw van de sluisvleugels aan de zeezijde is een begin ge maakt. Tegelijk is de aanleg va een kraanbaan ter hand geno men. Aan de Grevelingenzijde van de bouwput werd de bron bemaling in het belang van de grondverbetering met een drietrl bronnen uitgebreid. Men heeft ook een aanvang gemaakt met het heien van kweischermen en damwand- vleugels langs het stortebed aa i de zeezijde. Voor de vloer van het schuivengebouw werd beto i gestort. 222

Driemaandelijks bericht Deltawerken | 1975 | | pagina 60