creatieterrein 'De Piet' een veilig sport- en spelgebied ontstaan voor watersporters en voor met rubberbootjes varende oeverre creanten. Het project moet er tevens toe bijdragen om het nabijgelegen natuurgebied 'De Middelplaten' zoveel mogelijk te vrijwaren van niet gereglementeerd bezoek van recre anten. Aangezien er nog weinig bekend is over de wijze waarop de waterrecreatie op de grote Deltameren zich zal gaan ontwikkelen, wordt de nodige flexibiliteit betracht, om op nieuwe ontwikkelingen in te kunnen spelen. In eerste instantie is een min of meer sche matische uitgangssituatie gecreëerd op de drie nieuwe eilanden. De vormgeving sluit aan bij het natuurlijke gegeven, het door de zee gevormde landschap van geulen en platen. Schaal en maat van de eilanden zijn in overeenstemming met het wijde, open Koffiedrinken op de Haringvreter Preventieve oeververdediging nabij Vrouwepolder Enkele nieuwe recreatie-eilander» in het Veerse Meer. Op de voorgrond de Zandkreekplaat landschap van het Veerse Meer. De langge rekte vorm is voortgekomen uit de overeen komstige vorm van de ondiepte binnen de dieptelijn van N.A.P. - 1,50 m. Tevens bood deze vorm de mogelijkheid om ten koste van zo weinig mogelijk grondverzet zoveel moge lijk beschutte oeverlengte te creëren. Daartoe is het centrale gedeelte van de ondiepte over een lengte van 600 m op een diepte van N.A.P. - 2 m gebracht. Aan de beide uiteinden staat deze zone met het oog op de water verversing in open verbinding met het buiten water. Respectievelijk ten westen en ten oosten van deze waterzone zijn de eilanden Bastiaan de Langeplaat en Spieringplaat aan gelegd. Ze hebben een oppervlakte van 8,1 ha en 1,5 ha. De van het buitenwater afgekeerde zijden van deze eilanden konden vanwege hun beschutte ligging grotendeels onverdedigd 546

Driemaandelijks bericht Deltawerken | 1977 | | pagina 28