Zeilinstructie op het Veerse Meer. Op de achtergrond de 'Haringvreter' N.A.P. 0,25 m; daar is geen tussenberm toegepast. Het onderwaterbeloop van de ver dedigingen sluit op N.A.P. - 0,80 m aan op een 1,50 m brede onderberm die horizontaal ligt of onder een flauwe helling. Op zes plaatsen zijn vingersteigers gebouwd van 30 tot 50 m lang. Enkele vanwege hun ligging daarvoor in aanmerking komende stei gers zijn voorzien van een gesloten golfschot ter beteugeling van de windgolven. De meest zuidelijke steiger is ook nog voorzien van een dwarssteiger en vier zware meerpalen, zodat er grotere boten kunnen aanleggen. De opzet van de eilanden biedt de mogelijkheid om na gebleken behoefte en nadat de ondiepe zones rondom de eilanden zich zullen hebben gestabiliseerd, meer vinger- of langssteigers aan te leggen. Naast de aanleggelegenheid die wordt geboden in de vorm van steigers, vormen de wateroppervlakte tussen de zuide lijke eilanden en de inham in het noordelijke eiland geschikte ankerplaatsen, die tevens kunnen fungeren als vluchtgelegenheid bij plotseling opkomend slecht weer. De zachte oevers vormen geschikte landingsplaatsen voor met rubberbootjes varende recreanten afkomstig van 'De Piet'. In verband met de uitvoering van onderhoudswerkzaamheden is elk eiland voorzien van een aanlegplaats voor het pontje van de Dienst der Domeinen. Op het grote zuidelijke eiland is een toilet gelegenheid geplaatst, bestaande uit twee toiletten. Na hun voltooiing werden de eilan den ingezaaid met stuifgraan. Het beheer in het noordelijke deel van de eilandengroep draagt voorlopig een extensief karakter. Als gevolg van natuurlijke ont wikkelingen kan hier een gevarieerde begroei ing ontstaan. Het zuidelijke deel wordt, over eenkomstig de inrichting voor de dagrecreatie, meer intensief beheerd. Over een oppervlakte van 1,4 ha is hier een beschutting biedende beplanting aangebracht. Deze beplanting is ontworpen in overeenstemming met het open karakter van het landschap. Verwacht wordt dat de nagestreefde zonering in de inrichting en het beheer, van intensief in het zuiden naar meer extensief in het noorden, ertoe zal bijdragen dat het bezoek van het nabijgelegen natuurgebied de 'Middelplaten' zal worden afgeleid. 548

Driemaandelijks bericht Deltawerken | 1977 | | pagina 30