1-4^* iff de recreatie langs de dammen en dijken en op de buitendijkse gronden zijn de land- en oeverrecreanten sinds de afsluiting jaarlijks op een aantal dagen visueel geteld. De tel lingen werden verricht op weekdagen en vakantiedagen met gunstig recreatieweer. In tabel 2 zijn de resultaten van de vier drukste teldagen vermeld. Dit sluit natuurlijk niet uit dat op dagen dat er geen tellingen werden verricht gelijke of grotere aantallen recreanten rond het Grevelingenmeer aan wezig kunnen zijn geweest. Voor de planning van de inrichting van recreatieterreinen is echter niet het bezoek op de drukste dag maatgevend, maar het bezoek op een ge middelde zomerse (zon)dag. Op basis van een nadere analyse kan worden gesteld dat de in tabel 2 vermelde bezoek cijfers op de vier drukste teldagen met een redelijke mate van betrouwbaarheid kunnen worden opgevat als een indicatie van het momentbezoek aan het Grevelingenbekken op de voor de inrichting maatgevende dag. Uit de tellingen blijkt dat er jaarlijks meer mensen naar het Grevelingenmeer komen om zich in de openlucht te ontspannen. Dat de belangstelling voor het gebied zo snel toe neemt wordt mede veroorzaakt door het feit dat het hier een nieuw recreatiegebied be treft, dat nog door de recreanten wordt ontdekt. Extrapolatie van de ontwikkelingen in de afgelopen vijf jaar is dan ook alleen mogelijk op basis van een analyse van het complex van factoren dat de recreatietrek naar en het recreatiegebruik van het Greve lingenmeer beïnvloedt. Het grootste aantal sportvissers vanaf de oever dat bij 94 mid dagtellingen over de jaren 1972 t/m 1976 werd geteld bedroeg ca. 600. Het moment- Punt van Goeree, recreatie langs de oever bezoek liep op dagen met goed recreatieweer uiteen van 400 tot 500 sportvissers. Het recreatiebezoek per deelgebied De aantallen land- en oeverrecreanten zijn geregisteerd per deelgebied. Zo kan een indruk worden verkregen van de spreiding van de bezoekers over het Grevelingenmeer, de veranderingen die in de verdeling op treden gedurende het seizoen en in de loop der jaren. Tevens kan uit deze cijfers de ontwikkeling binnen een bepaald gebied worden afgeleid. Om een indruk te geven van het recreatiebezoek aan de belangrijkste deelgebieden vermeldt tabel 3 het grootste aantal bezoekers dat in een reeks jaren op een van de teldagen in deze deelgebieden werd aangetroffen. Voor alle deelgebieden geldt dat het recrea- 526

Driemaandelijks bericht Deltawerken | 1977 | | pagina 8