De ontwikkeling van de recreatie in het Grevelingen- meer Bijdrage verzorgd door de Rijksdienst voor de IJsselmeer- polders. Om de recreatie in het Grevelingenmeer in goede banen te leiden, wildgroei en waarde vermindering te voorkomen, is ruimtelijke ordening noodzakelijk van de verschillende functies die het gebied kan vervullen. Dit wordt ook onderkend in de structuurschets voor de Ruimtelijke Ontwikkeling van de Openluchtrecreatie die in 1966 door de rege ring als algemene achtergrond van het te voeren beleid werd aanvaard. Het Grevelingenmeer wordt in dit stuk aan geduid als een park- en watersportgebied van nationale betekenis, dat ontwikkeld dient te worden voor de dag-, weekend- en vakantie recreatie. Hoe deze functies mogelijk zouden kunnen worden ontwikkeld is reeds eerder uitgewerkt in de Inrichtingsschets voor het Grevelingenbekken van 1967 (Bericht 45, augustus 1968) en de mede op deze schets gebaseerde streekplannen. Sinds het opstellen van deze plannen echter, en vooral de laatste jaren, is er sprake van gewijzigde inzichten ten aanzien van de recreatie en het natuurbehoud. In de ruim telijke ordening heeft men het accent verlegd naar natuurlijke ontwikkelingen en het ge bruik van de natuurlijke potenties van ge bieden bij de inrichtingen ervan. In het beleid ten aanzien van de openluchtrecreatie wordt tegenwoordig prioriteit gegeven aan het ontwikkelen van mogelijkheden voor de openluchtrecreatie in de directe nabijheid van de bevolkingsconcentraties. Bij zo sterk gewijzigde uitgangspunten van het gehele beleid werd in 1972 ook voor het Grevelingen meer een nieuwe afweging van de belangen van enerzijds de openluchtrecreatie en ander zijds de natuurwetenschappelijke waarden noodzakelijk geacht. 523

Driemaandelijks bericht Deltawerken | 1977 | | pagina 5