Vorderingen 1 april - 1 juli 1977 A. De werken van het Deltaplan Volkerak Derde sluis, jachtensluis en inlaatsluis De toeleidingswerken naar de derde schutsluis en de jachten sluis werden op 13 juni 1977 gereed opgeleverd. Op die dag ging de onderhoudstermijn van drie maanden in. Het baggerwerk in de noorde lijke en zuidelijke voorhaven van de derde schutsluis werd in de verslagperiode voltooid. Gedeel telijk was dit onderhoudsbagger- werk in opdracht van de be- heersdirectie. Verschillende terreinen werden met een laag klei afgewerkt en ingezaaid. De bedieningswegen werden geasfalteerd. Op zaterdag 25 juni werd de jachtensluis door H.K.H. prinses Margriet officieel opengesteld voor de recreatievaart. Brouwershavense Gat Bouw van de doorlaatsluis Eind mei werd het betonwerk van de sluis opgeleverd. De reserveschuiven en de schui ven van de vissluis werden ge- j reedgemaakt; begin augustus j zullen ze worden aangevoerd en geplaatst. Het heiwerk voor de stroom- geleidingsschermen aan de zijde van het Grevelingenmeer vordert goed. Er wordt een aanvang gemaakt met het installeren van het be dieningsmechanisme van de schuiven. Het damprofiel van de Brouwers- dam is inmiddels weer helemaal aangevuld. Ook achter de vleu gels van de sluis is de zand- aanvulling geheel gereed ge komen. Begin juli verwacht men klaar te komen met het baggeren van de geulen aan de oost- en de west zijde van de Brouwersdam. Het uitkomende zand wordt gebruikt voor zandsuppletie aan de kust van Goeree. De glooiingen op de taluds en de buitenberm aan de westzijde van de Brouwersdam en op de kruin kwamen nagenoeg gereed. In augustus wordt begonnen met het stortebed tussen de stroom- geleidingsschermen aan de zijde van het Grevelingenmeer. Oosterschelde Compartimentering Werkeiland en bouwput voor de sluis in de Philipsdam De werkhaven aan de Greve- lingendam werd geheel op N.A.P. 7 m gebracht. Het zinkwerk ten behoeve van de haven is bijna voltooid. Op het werkeiland op de Plaat van de Vliet werd door twee cutterzuigers continu zand ge spoten in de noordelijke haven- dam, in de ringdijk en in het werkterrein ten zuiden van de werkhaven. De werkhaven is op diepte gebracht. In de bouwput voor de duwvaartsluizen is het bodemmateriaal onder taludhel lingen van 1 8 weggezogen. De noordzijde van het eiland is voorzien van een verdediging van zinkstukken en een talud bekleding van mijnsteen en be tonblokken. Op 24 mei werd het maken van een wegverbinding en een re constructie van de bestaande weg in de gemeente St.-Philips- land aanbesteed, ten behoeve van de brugverbinding die tot stand moet komen met het werk eiland op de Plaat van de Vliet. Het werk werd gegund aan de baggermaatschappij Holland te Hardinxveld. In juni is een begin gemaakt met de werkzaamhe den. Op 30 juni waren de nieu we wegverbinding en de recon structie van de lage weg vrijwel J gereed. 55

Driemaandelijks bericht Deltawerken | 1977 | | pagina 57